English

Prezent piękny jak muzyka Mozarta. Podaruj bilet na pokaz „Amadeusza”

7/12/23
Amadeusz, reż. Miloš Forman
„Niedźwiedzie…” do oglądania i słuchania. Film Panahiego już w kinach Cały ten piękny harmider. Zobacz zwiastun filmu „Totem” Lili Avilés

Mieć czy doświadczać? Oto jest pytanie. W Nowych Horyzontach od lat stawiamy na przeżycia, wrażenia, bycie tu i teraz – tym bardziej, jeśli możemy zaprezentować (i pomóc sprezentować) coś naprawdę wyjątkowego. W sprzedaży są już bilety na jedyny w swoim rodzaju pokaz Amadeusza z Orkiestrą i Chórem na żywo. Warto podarować bliskim wieczór z muzyką Mozarta i ponadczasowym filmem w reżyserii Miloša Formana.

Kup bilet na eventim.pl

Kup bilet na ebilet.pl

20 lipca w czasie 24. mBank Nowe Horyzonty na scenie w Hali Stulecia stanie około 100 osób, by z okazji 40-lecia premiery legendarnego i ukochanego przez wielu filmu celebrować nie tyko sztukę kina, lecz także muzykę Mozarta.

Amadeusz podkreśla kontrast między, jak opisał to sam autor sztuki Sir Peter Shaffer, „wzniosłością muzyki Mozarta a prostacką bufonadą jego listów”, które „brzmią jak coś napisanego przez ośmiolatka”. Salieriego, nadwornego wiedeńskiego kompozytora, ogarnia zazdrość, kiedy odkrywa, że boskie dary muzyczne, których pożądał przez całe życie, zostały dane sprośnemu i figlarnemu młodemu kompozytorowi. Salieri postanawia zniszczyć Mozarta, jednocześnie nie mogąc oderwać się od cudowności jego muzyki.

Sceneria XVIII-wiecznego Wiednia (film kręcono na Starym Mieście w Pradze), olśniewające stroje i fryzury, zdjęcia Miroslava Ondříčka oraz scenariusz autora oryginalnej sztuki, Sir Petera Shaffera, składają się na ponadczasowe, porywające widowisko. Amadeusz to film-opera, imponujący rozmachem, wizją i ponadczasową opowieścią o ludzkich namiętnościach i słabościach.


czytaj także
News Celebruj z Nowymi Horyzontami: świąteczne vouchery na festiwal i NH VOD 13/12/23
Dystrybucja „Niedźwiedzie nie istnieją” od dziś w kinach. Sprawdź, gdzie gramy 1/12/23
Nowe Horyzonty VOD Niespełnione miłości: kino Wonga Kar Waia na Nowych Horyzontach VOD 15/12/23
Dystrybucja „Niedźwiedzie nie istnieją”: pokaz premierowy już dziś o 20:30 29/11/23

Newsletter

OK