English

Cały ten piękny harmider. Zobacz zwiastun filmu „Totem” Lili Avilés

11/12/23
Totem, reż. Lila Avilés
„Niedźwiedzie…” do oglądania i słuchania. Film Panahiego już w kinach Jakie piękne trzęsienie ziemi. „Totem” w kinach od 12 stycznia

To jeden z najcieplej przyjętych filmów podczas 23. mBank Nowe Horyzonty. Festiwalowej publiczności zmiękły serca na widok zdeterminowanej Sol, wrzuconej w sam środek rodzinnego rozgardiaszu. I nic dziwnego: my też zostajemy pod nieustannym wpływem tej historii! Nagrodzony na Berlinale Totem trafi do polskich kin już 12 stycznia, tymczasem na Filmwebie można już oglądać zwiastun filmu Lili Avilés.

Zobacz zwiastun

Wulkan miłości czy trzęsienie ziemi?

Wyróżniona na Berlinale, wzruszająca, pełna czułości historia o sile rodzinnych więzów w obliczu nadchodzącego pożegnania. Totem rozpoczyna się od gorączki przygotowań do imprezy urodzinowej ojca, organizowanej w iście meksykańskim stylu: jest gwarno, tłoczno i kolorowo. Do domu schodzą się kolejni goście, a każdy z nich wydaje się być jeszcze barwniejszy od poprzedniego. Cały ten piękny harmider obserwujemy oczami siedmioletniej Sol; cichej i skromnej dziewczyny o przenikliwym spojrzeniu, która stopniowo wprowadza nas do tego fascynującego mikrokosmosu. Na horyzoncie widać jednak rodzinne trzęsienie ziemi, które diametralnie zmieni życie wszystkich domowników, zwłaszcza młodej Sol.

Kino zdążyło już odmienić hasło „rodzina” przez wszystkie formy i przypadki, ale Meksykanka Lila Avilés udowadnia, że wciąż można opowiadać o niej w świeży, nowatorski sposób. I robić to bez zadęcia, unikając pustych haseł, oczywistych obserwacji i górnolotnych sloganów, za to z olbrzymią dozą empatii, mądrości i niewymuszonego humoru, który potrafi rozjaśnić nawet najczarniejszą godzinę.

 

Partnerem premiery jest mBank.


czytaj także
News Celebruj z Nowymi Horyzontami: świąteczne vouchery na festiwal i NH VOD 13/12/23
Program Prezent piękny jak muzyka Mozarta. Podaruj bilet na pokaz „Amadeusza” 7/12/23
Nowe Horyzonty VOD Niespełnione miłości: kino Wonga Kar Waia na Nowych Horyzontach VOD 15/12/23
Dystrybucja „Niedźwiedzie nie istnieją” od dziś w kinach. Sprawdź, gdzie gramy 1/12/23

Newsletter

OK