English

Cóż za wspaniałe szaleństwo! Zobacz legendarne „Królestwo” Larsa von Triera

29/09/23
Królestwo, reż. Lars von Trier
„Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela” na Nowych Horyzontach VOD Wielka kolekcja filmowej klasyki ekskluzywnie na Nowych Horyzontach VOD

Pokłońmy się królowi czarnego humoru i ostrej jak brzytwa społecznej satyry. Wkroczmy do jego Królestwa: miejsca szalonego, ekscentrycznego, przerażającego i jednocześnie piekielnie zabawnego. Dziś na Nowych Horyzontach VOD rozpoczyna się prawdziwe święto: na platformie debiutuje bowiem pierwszy serial w historii naszego serwisu. 

Dotychczas zachęcaliśmy Was jedynie do binge-watchingu Szatańskiego tanga, a teraz, wspólnie z Gutek Film, mamy (perwersyjną) przyjemność zaprosić do obejrzenia dwóch pierwszych sezonów słynnego Królestwa Larsa von Triera. Serial jest dostępny online wyłącznie na NH VOD.

Królestwo I

Królestwo II

Królestwo: patologia, czyli idealny serial familijny

Tytułowe Królestwo to nazwa szpitala postawionego na dawnych mokradłach, gdzie niegdyś wybielano tkaniny. Bielarzy zastąpiła najlepsza kadra medyczna, ludową mądrość wyparło szkiełko i oko. W najgłębszych zakamarkach tego miejsca czai się jednak zakorzeniona w przeszłości zbrodnia i duch przerażonej dziewczynki, która nie może zaznać spokoju. Połączenie tego, co racjonalne z tym, co nadprzyrodzone, tworzy w tym przypadku iście wybuchową mieszankę – publiczność ochrzciła ją mianem skrzyżowania Miasteczka Twin Peaks Ostrym dyżurem. U Larsa von Triera studenci medycyny podrzucają pielęgniarkom odcięte głowy, lekarze pasują się w piwnicach na członków loży masońskiej, szpitalny patolog poświęca się dla nauki i wszczepia sobie wątrobę nieboszczyka ze złośliwym guzem, pacjentki urządzają na oddziale seanse spirytystyczne. Królestwo od ćwierć wieku uruchamia doświadczenie wstrząsu i szoku poznawczego, jest jednocześnie karuzelą śmiechu i labiryntem krzywych zwierciadeł odznaczającym się gęstością najczarniejszego koszmaru. Sam reżyser, z właściwą sobie dozą przewrotności, mawiał, że to idealny serial familijny – zdolny napędzić stracha całej rodzinie (autor opisu: Mateusz Demski).

Jak wkroczyć do Królestwa?

Dostęp do jednego sezonu Królestwa kosztuje 19,90 zł. Od momentu rozpoczęcia odtwarzania wybranego odcinka, pozostaje 48 godzin na dokończenie oglądania (tylko danego odcinka, nie całego sezonu). Odcinki w ramach sezonu można oglądać w dowolnej kolejności.

W kinach można zobaczyć już finałowy sezon serialu – Królestwo: Exodus. Zapraszamy przede wszystkim na seanse do Kina Nowe Horyzonty.


czytaj także
Wydarzenie Młodzi duchem, młodzi ciałem: zapraszamy do kin! Startują Młode Horyzonty 29/09/23
Dystrybucja Zobacz „Saint Omer” w ramach OFFowych czwartków w Multikinie 25/09/23
Program Rusza sprzedaż biletów na Amadeus Live podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 4/10/23
Dystrybucja „Disco Boy” już w kinach. Zobacz fascynującą podróż do jądra ciemności 6/10/23

Newsletter

OK