English

Zobacz filmy Agnieszki Holland online

3/08/22
Europa, Europa, reż. Agnieszka Holland
„Przebłyski piękna” na wyciągnięcie ręki Ostatni weekend z NH online. Zobacz TOP 5 najpopularniejszych filmów

To niekwestionowana mistrzyni łączenia opowieści o wielkiej historii z intymnymi portretami jednostek, które próbują odnaleźć się w dziejowej zawierusze. Bezbłędnie punktuje cynizm i konformizm – niezależnie od panującego systemu. 

Potrafi także odnaleźć uśmiech i impuls do zmiany w zdawałoby się najczarniejszych momentach życia swoich ekranowych bohaterek i bohaterów. Agnieszka Holland to również znakomita rozmówczyni, co udowodniła podczas maratonu spotkań w ramach stacjonarnej części Nowych Horyzontów. Dziś zachęcamy, żeby zaprosić jej kino do swoich domów.

W ramach online’owej odsłony festiwalu można zobaczyć aż sześć filmów w reżyserii Agnieszki Holland – w tym trudno dostępne dzieła z wczesnego etapu twórczości mistrzyni. Polecamy także Historię Gwen Araujo, która nie była prezentowana w ramach stacjonarnych pokazów na tegorocznych Nowych Horyzontach.

Uwaga: Europa, Europa dostępna jest online tylko do jutra, 4 sierpnia. Aby obejrzeć film trzeba najpóźniej o godz. 23:59 kliknąć *oglądaj* – a potem przysługuje standardowe 48 godzin na dokończenie seansu

 

Retrospektywa Agnieszki Holland została objęta specjalnym patronatem radia TOK FM.


czytaj także
News Wygraj Miłość od mydlarni 4 Szpaki 5/08/22
News Zobacz zwycięskie filmy online 1/08/22
Program Niedziela na Nowych Horyzontach 31/07/22
News Dodatkowy seans „Do piątku, Robinsonie” 31/07/22

Newsletter

OK