English

Ostatni weekend z NH online. Zobacz TOP 5 najpopularniejszych filmów

5/08/22
Plac zabaw, reż. Laura Wandel
Zobacz filmy Agnieszki Holland online Wygraj Miłość od mydlarni 4 Szpaki

Znamy ten dylemat: tak mało czasu, a tyle filmów do obejrzenia! Przed nami ostatni weekend z online’ową odsłoną 22. Nowych Horyzontów, a w programie wciąż czeka ponad 100 tytułów. 

Jeśli zastanawiacie się, jak najlepiej spożytkować ostatnie chwile z festiwalem na domowych ekranach, polecamy podążyć za wyborami samych festiwalowiczek i festiwalowiczów. Oto pięć najchętniej oglądanych filmów online, do których wciąż możecie upolować dostępy.

Przypominamy, że od momentu kliknięcia w ikonę „oglądaj” jest 48 godzin na obejrzenie filmu. Ostatni seans można rozpocząć najpóźniej 7 sierpnia o godz. 23:59 (czyli nacisnąć ikonę odtwarzania – inaczej dostęp nie zostanie aktywowany), wówczas również pozostanie 48 godzin na dokończenie pokazu.

* * *

1. 107 matek, reż. Péter Kerekes

Tegoroczny laureat Nagrody Publiczności. Ukazując codzienne życie kobiet osadzonych w odeskim więzieniu, reżyser buduje zwięzłą, mocną narrację – przedstawia portret kobiet pod presją, analizuje ich los, jednocześnie zadając pytanie o rolę mężczyzn.

2. Do piątku, Robinsonie, reż. Mitra Farahani

Zdobywca Grand Prix 22. MFF Nowe Horyzonty. Obserwując relację Ebrahima Golestana oraz Jean-Luka Godarda, dwóch tytanów Nowej Fali (irańskiej i francuskiej), reżyserka Do piątku, Robinsonie nie tylko kreśli niecodzienny portret mistrzów kina, ale stawia też intrygujące pytania o pokoleniowe doświadczenie, egzystencjalne wybory i wnioski, jakie z własnych biografii wyciągają rewolucjoniści

3. Takie lato, reż. Denis Côté

Duszna atmosfera gorącego lata, odizolowany od świata domek nad jeziorem, a w nim trzy kobiety cierpiące z powodu niemożności zaspokojenia popędu seksualnego. Brzmi jak prosty przepis na skandal? Niekoniecznie, oglądamy przecież film Denisa Côté, jednego z najbardziej nowohoryzontowych twórców współczesnego kina i mistrza w grze z oczekiwaniami widza.

4. Plac zabaw, reż. Laura Wandel

Nakręcony z olbrzymią czułością, wnikliwością i empatią portret przełomowego momentu dzieciństwa, gdy po raz pierwszy pryska iluzja beztroski i bezpieczeństwa, jakie do tej pory zapewniali bliscy. Świat widziany oczami dziecka – a taką perspektywę narzuca widzom nie tylko reżyserka, lecz także wszędobylska, ruchliwa kamera Frédérica Noirhomme’a – jest nieprzyjaznym, trudnym do zaakceptowania miejscem.

5. Mała mama, reż. Céline Sciamma

Historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.

* * *

Sprawdź pełny program festiwalu online


czytaj także
News „Przebłyski piękna” na wyciągnięcie ręki 2/08/22
News 22. MFF Nowe Horyzonty: dziękujemy! 8/08/22
News Zobacz zwycięskie filmy online 1/08/22
Nowe Horyzonty VOD Festiwalowe filmy na platformie Nowe Horyzonty VOD 9/08/22

Newsletter

OK