English

Letnie przesilenie | bifor Nowych Horyzontów i Klubu Ciało we Wrocławiu

13/06/22
Czy masz jeszcze siłę na bunt? „Kolano Ahed” w kinach od 24 czerwca Focus na Kosowo w trakcie 22. MFF Nowe Horyzonty

Tańcz tak, jakby zmrok miał nigdy nie nadjeść. Nowe Horyzonty i Klub Ciało zapraszają na przedfestiwalowy bifor, podczas którego będziemy celebrować letnie przesilenie i cieszyć się słońcem nawet w środku nocy. Sprowadzimy nad Odrę energię dalekiej Północy i udowodnimy, że skandynawski chłód jest tylko mitem. 

Najkrótszą noc w roku zaczniemy seansem kultowego horroru Midsommar. W biały dzień (24 czerwca, 20:00, Kino Nowe Horyzonty), a później przeniesiemy się na parkiet Klubu Ciało, gdzie zagrają dla Was VARG2TM, MCR-T, An On Bast, Truant, Trans Timmermans i Mateusz Źróbek.

Organizowany wspólnie z Klubem Ciało nowohoryzontowy bifor to zapowiedź tegorocznej edycji jednego z największych festiwali filmowych w Polsce. Na 22. MFF Nowe Horyzonty zapraszamy od 21 do 31 lipca, tradycyjnie do Kina Nowe Horyzonty i Dolnośląskiego Centrum Filmowego. W programie znajdziecie najgorętsze tytuły ze światowych festiwali (w tym nowości prosto z Cannes), awangardowe perły, mnóstwo świetnej klasyki i skandynawskie akcenty. Pełny program 22. NH opublikujemy 5 lipca, tego dnia rozpoczniemy też sprzedaż pojedynczych biletów. Do 23 czerwca możecie kupić festiwalowe karnety. Więcej na nowehoryzonty.pl.

Bifor – plan gry:

Piątek, 24 czerwca

  • godz. 20:00, Kino Nowe Horyzonty, Midsommar. W biały dzień, reż. Ari Aster
  • godz. 23:00, Klub Ciało

VARG2TM

Szwed Jonas Rönneberg to jedna z najbardziej prominentnych postaci skandynawskiego techno, o którego standardy stale dba, prowadząc wraz z Abudllah Rashimem label Northern Electronics. W swoich kompozycjach miesza eksperymentalne techno, pełne nieoczywistych schematów rytmicznych, z mrocznym ambientem pasującym do zimnych krain Północy.

MCR-T

Reprezentant kolektywu Live From Earth Klub. Jego ksywa odnosi się nie tylko do nazwiska (McCarthy), ale także do rzadkiego w dzisiejszych czasach połączenia roli DJ’a z mistrzem ceremonii. Modulując swój zsamplowany wokal, bądź prezentując nietuzinkowe rapowe skillsy położone na szybkich basowych bitach, MCR-T zapewnia niepowtarzalne ghetto-techowe doznania za każdy razem gdy wskakuje za decki. 

AN ON BAST

Jedna z najbardziej prominentnych producentek Dolnego Śląska, znana ze złożonych hardware’owych live actów i zamiłowania do modularnych maszyn. Ania zjeździła już z nimi szereg najważniejszych festiwali świata, a ostatnio zaprosił ją do współpracy sam Carl Cox.  Jej szeroki repertuar brzmień oscyluje od mocnego, ale melodyjnego techno, po lżejsze, house’owe aranżacje.

TRUANT

Truant od lat definiuje warszawskie imprezy, rezydując w najważniejszych klubach stolicy, rozciągając swoje pędzące sety w wielogodzinne maratony i obejmując nimi wiele odcieni muzyki tanecznej.

TRANS TIMMERMANS

Kompozycyjny perfekcjonista. Miłośnik szybkiego tempa, wiozącego groove’u i energetycznych, emocjonalnych brzmień. Oprócz wszelkich odmian techno, w którym najbardziej ceni oldskulowe brzmienie, przy sprzyjających temu okolicznościach nie stroni od wycieczek w stronę house’u i electro. 

MATEUSZ ŹRÓBEK

Źróbek zaczynał w projekcie promującym mocne techno, by po czasie odnaleźć swoją prawdziwą naturę w tłustym, bounce’ującym i beztroskim brzmieniu berlińskiego tech-house’u. Przez lata intensywnego grania wyspecjalizował się w tej pompującej, klubowej stylistyce.


Bilety
  • Film: 20 zł (do kupienia w kasach kina i na kinonh.pl)
  • Klub: 40 zł lub 20 zł za okazaniem biletu z seansu Midsommar

czytaj także
Program „Cicha ziemia” Woszczyńskiej i „Głupcy” Wasilewskiego w programie 22. NH 9/06/22
Program Miłość, rodzina i klaustrofobia. „The Humans” w programie 22. NH 8/06/22
Program Gdzie kino spotyka się ze sztuką, czyli Front Wizualny na 22. NH 7/06/22
Ogłoszenie Znamy laureatów i laureatki XXV Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka 6/06/22

Newsletter

OK