English

„C’mon C’mon” od dziś na Nowych Horyzontach VOD

8/04/22
C’mon C’mon, reż. Mike Mills
To nie prima aprilis: „Titane” od dziś na Nowych Horyzontach VOD Festiwalowe filmy na platformie Nowe Horyzonty VOD

I’m not crying, you are, czyli: najczulszy film tego sezonu – C’mon C’mon – debiutuje dziś na platformie Nowe Horyzonty VOD. Małe-wielkie dzieło Mike’a Millsa, autora znakomitych Debiutantów (również do obejrzenia na NH VOD), subtelnie, ale bardzo precyzyjnie świdruje i przedziera się przez kolejne warstwy najróżniejszych strategii obronnych, pod którymi chowamy (czasem nieświadomie, czasem przez zwykłe zaniedbanie) naszą wrażliwość. C’mon C’mon poprawia humor w nawet najbardziej pochmurny dzień i błyskotliwie pokazuje siłę szczerej rozmowy. Nowy film Millsa to także spektakularny powrót na ekran Joaquina Phoenixa, który zagrał tu pierwszą od czasów Jokera rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek.

Zobacz C’mon C’mon na NH VOD

Phoenix wciela się w C'mon C'mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieci i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Phoenix, Hoffman i Norman tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio, a zachwycający naturalnością Woody Norman to zjawisko, jakiego w kinie nie było od lat. 

Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji C'mon C'mon działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżamy o egoizm, ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy.


czytaj także
Program „Rimini” Seidla i „Takie lato” Côté w programie 22. Nowych Horyzontów 7/04/22
Dystrybucja „Memoria” – zobacz teaser arcydzieła z Tildą Swinton 5/04/22
Dystrybucja „Memoria”: zobacz klimatyczny zwiastun filmu z Tildą Swinton 11/04/22
Program Z Cannes do Wrocławia: „Godland” Hlynura Pálmasona w programie festiwalu 14/04/22

Newsletter

OK