English

To nie prima aprilis: „Titane” od dziś na Nowych Horyzontach VOD

1/04/22
Titane, reż. Julia Ducournau
Zobacz „W pętli ryzyka i fantazji” na platformie Nowe Horyzonty VOD „C’mon C’mon” od dziś na Nowych Horyzontach VOD

Po niedawnym – bardzo udanym – rajdzie po polskich kinach, Titane dziś parkuje na Nowych Horyzontach VOD. Zapewniamy, że to nie primaaprilisowy żart: nagrodzone Złotą Palmą energetyczne dzieło Julii Ducournau można już oglądać na domowych ekranach. Film jest dostępny online wyłącznie na nowohoryzontowej platformie.

Zobacz Titane na NH VOD

Titane, czyli kinowe must-see

Film Ducournau uwodzi i zaskakuje, zmienia konwencje i myli tropy, a przy tym wciąga od pierwszej minuty. Pokazywany premierowo w polskich kinach na początku tego roku, Titane szybko stał się jednym z najgłośniejszych, najchętniej dyskutowanych filmów, zdobywając wśród widzów i krytyków status „tego, który koniecznie trzeba zobaczyć”. Spośród wielu znakomitych, złożonych recenzji Titane, dziś wybieramy cytat z tekstu Michała Walkiewicza, redaktora Filmwebu, który najlepiej podsumowuje dzieło francuskiej reżyserki: „WOW”.

Szaleństwo i czułość

Titane to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga. Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno… Autorka kultowego Mięsa Julia Ducournau demoluje granice gatunków. Titane to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian. 


czytaj także
Program Kino Ukrainy (i o Ukrainie) w programie 22. Nowych Horyzontów 31/03/22
Dystrybucja „Memoria”: pokazy przedpremierowe już w tym tygodniu 29/03/22
Dystrybucja „Memoria” – zobacz teaser arcydzieła z Tildą Swinton 5/04/22
Program „Rimini” Seidla i „Takie lato” Côté w programie 22. Nowych Horyzontów 7/04/22

Newsletter

OK