English

„Memoria”: pokazy przedpremierowe już w tym tygodniu

29/03/22
Memoria, reż. Apichatpong Weerasethakul
„Nosferatu – symfonia grozy”: pokaz z muzyką Jozefa Van Wissema na żywo Kino Ukrainy (i o Ukrainie) w programie 22. Nowych Horyzontów

W zalewie filmów, które pędzą i atakują nadprogramową liczbą bodźców, Memoria jest przyjemnym wytchnieniem. To hipnotyzująca, wyciszona podróż, dzięki której złapiecie oddech i ukoicie swoje zmysły. Przewodniczką tej wyprawy będzie znakomita Tilda Swinton, prowadząca widzów przez fascynujące miejsca w Kolumbii. Nagrodzona w Cannes Memoria trafi do szerokiej dystrybucji 22 kwietnia, ale już w najbliższych dniach rozpoczną się pokazy przedpremierowe filmu. Bilety na poszczególne seanse są dostępne w sprzedaży.

Kup bilety na Memorię:

Memoria: podążaj za dźwiękiem

Memoria to nagrodzony w Cannes, najnowszy film mistrza azjatyckiego kina Apichatponga Weerasethakula.

Huk. Metaliczny, głośny, przeszywający – jakby wydobywał się z wnętrza planety. Taki dźwięk prześladuje Jessicę (fenomenalna Tilda Swinton) – atakuje ją podczas bezsennych nocy, zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły?  Memoria to transcendentalna, hipnotyzująca podróż – opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, o tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością, o współczesnym świecie, który wydaje się wyhodowany, sztuczny i który łatwo można zainfekować. To film-sen, film-odyseja, unikalne doświadczenie zmysłowe, dźwiękowe i duchowe. To film, który pozostaje w widzu na zawsze.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD To nie prima aprilis: „Titane” od dziś na Nowych Horyzontach VOD 1/04/22
Nowe Horyzonty VOD Zobacz „W pętli ryzyka i fantazji” na platformie Nowe Horyzonty VOD 25/03/22
Branża Rozpoczął się nabór na Polish Days 2022 23/03/22
Dystrybucja „Memoria” – zobacz teaser arcydzieła z Tildą Swinton 5/04/22

Newsletter

OK