English

„Memoria” – zobacz teaser arcydzieła z Tildą Swinton

5/04/22
Kino Ukrainy (i o Ukrainie) w programie 22. Nowych Horyzontów „Rimini” Seidla i „Takie lato” Côté w programie 22. Nowych Horyzontów

Słyszycie? Tak brzmi arcydzieło. Wielkimi krokami zbliża się premiera nagrodzonej w Cannes Memorii – znakomity film z Tildą Swinton w roli głównej rozgości się na polskich ekranach od 22 kwietnia. Dziś prezentujemy teaser dzieła w reżyserii Apichatponga Weerasethakula i przypominamy, że Memorię można upolować już na pokazach przedpremierowych.

Zobacz teaser Memorii

Memoria: skąd pochodzi ten dźwięk?

Huk. Metaliczny, głośny, przeszywający – jakby wydobywał się z wnętrza planety. Taki dźwięk prześladuje Jessicę (fenomenalna Tilda Swinton) – atakuje ją podczas bezsennych nocy, zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły?  Memoria to transcendentalna, hipnotyzująca podróż – opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, o tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością, o współczesnym świecie, który wydaje się wyhodowany, sztuczny i który łatwo można zainfekować. To film-sen, film-odyseja, unikalne doświadczenie zmysłowe, dźwiękowe i duchowe. To film, który pozostaje w widzu na zawsze.

Zobacz Memorię na pokazach przedpremierowych:


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „C’mon C’mon” od dziś na Nowych Horyzontach VOD 8/04/22
Nowe Horyzonty VOD To nie prima aprilis: „Titane” od dziś na Nowych Horyzontach VOD 1/04/22
Dystrybucja „Memoria”: zobacz klimatyczny zwiastun filmu z Tildą Swinton 11/04/22
Dystrybucja „Memoria”: pokazy przedpremierowe już w tym tygodniu 29/03/22

Newsletter

OK