English

Nowości na NH VOD, m.in.: „Berlin Alexanderplatz” i „Każdy ma swoje lato”

17/09/21
Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani
Rodzina to jest siła. Nawet gdy brak sił. Sprawdź nowości na NH VOD Sorrentino, Ozon, Garrel: kolejne tytuły mistrzów dostępne na NH VOD

Na platformie NH VOD znajdziecie kolejne nowości, m.in.: hipnotyzujący „Berlin Alexanderplatz” Burhana Qurbaniego oraz pełnometrażowy debiut fabularny Tomasza Jurkiewicza „Każdy ma swoje lato”.

Prezentowany pierwszy raz podczas 20. edycji Nowych Horyzontów, oszałamiający, barwny i wielowątkowy Berlin Alexanderplatz opowiada historię imigranta z Afryki. Film od dziś jest dostępny na platformie NH VOD. Kolekcję NH VOD wzbogaciła też kameralna historia nagradzanego dokumentalisty i twórcy krótkich metraży Tomasza Jurkiewicza – Każdy ma swoje lato oraz Jonathan, dramat rodzinny w reżyserii Piotra J. Lewandowskiego.

Nowości dostępne na NH VOD od 17 września

Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani

Berlin Alexanderplatz to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Reżyser filmu, Burhan Qurbani, przenosi akcję opowieści z międzywojnia w czasy współczesne, tworząc nocną miejską odyseję. Główny bohater, Francis, ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec, pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czekają tylko robota na czarno i ciąg upokorzeń – chyba że ulegnie bezwstydnemu urokowi lokalnego półświatka.

Każdy ma swoje lato, reż. Tomasz Jurkiewicz

Opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. Choć nie jest to autobiograficzna historia, ceniony dokumentalista Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim debiucie fabularnym o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, gdzie prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.

Walc w alejkach, reż. Thomas Stuber

Laureat Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na 68. MFF w Berlinie. Bohaterem filmu jest Christian, który zaczyna pracować jako asystent zaopatrzenia w supermarkecie gdzieś we wschodnich Niemczech i tym samym trafia do nowego, nieznanego świata długich korytarzy, zgiełku przy kasach i wózków widłowych. Pod okiem kierownika Bruna nieśmiały i wycofany Christian będzie starał się opanować trudną sztukę kierowania wózkiem widłowym, a także zbliżyć do współpracowniczki Marion z działu ze słodyczami, kobiety niezwykle pociągającej, choć niestety zamężnej. Główne role w tym romantycznym obrazie wspaniale odtwarzają Franz Rogowski, znany m.in. z Happy End Michaela Hanekego oraz Sandra Hüller, gwiazda nominowanego do Oscara Toniego Erdmanna.

Jonathan, reż. Piotr J. Lewandowski

Film Piotra J. Lewandowskiego, prezentowany na 66. Festiwalu Filmowym w Berlinie, to historia młodego mężczyzny, który w obliczu choroby ojca konfrontuje się z przeszłością swojej rodziny i zostaje zmuszony do przewartościowania swoich marzeń i spojrzenia na świat. 23-letni Jonathan od dawna opiekuje się chorym ojcem i prowadzi rodzinne gospodarstwo, w pełni poświęcając się swoim obowiązkom, pomimo napiętych relacji między domownikami. Jonathan przypuszcza, że wycofanie ojca i ciężka atmosfera w domu mają związek z jego matką, która zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem. Kiedy stan skłóconego z rodziną ojca się pogarsza, niespodziewanie w domu pojawia się jego przyjaciel z młodości, który chce się nim zaopiekować. Jonathan nie chce się na to zgodzić, ale z czasem wyczuwa, że może on być kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.

 

Sprawdź katalog Nowe Horyzonty VOD

czytaj także
News 7x Jarmusch – kultowe filmy Jima Jarmuscha ponownie w polskich kinach! 14/09/21
Dystrybucja Zobacz zwiastun „Niefortunnego numerka lub szalonego p*rno” 10/09/21
Dystrybucja „Niefortunny numerek lub szalone p*rno” w kinach 24/09/21
Polecamy Palenie na stosie i stroboskopy – zobacz zwiastun „Lux Æterny” Gaspara Noé 9/09/21

Newsletter

OK