English

Rodzina to jest siła. Nawet gdy brak sił. Sprawdź nowości na NH VOD

10/09/21
Żegnaj, mój synu, reż. Wang Xiaoshuai
Cronenberg, Argento, Peckinpah: zobacz kultowe filmy mistrzów na NH VOD Nowości na NH VOD, m.in.: „Berlin Alexanderplatz” i „Każdy ma swoje lato”

Polscy reżyserzy i reżyserki od lat specjalizują się w portretowaniu skomplikowanych relacji rodzinnych. Od dziś na platformie Nowe Horyzonty VOD można zobaczyć dwa znakomite dowody tej tezy: Proste rzeczy Grzegorza Zaricznego i Ostatnią rodzinę Jana P. Matuszyńskiego. 

Motyw rodziny napędza także dwie zagraniczne nowości, które debiutują dziś na NH VOD: południowoafrykańskie Żniwa Etienne Kallosa oraz chińskie Żegnaj, mój synu Wanga Xiaoshuai.

Proste rzeczy, reż. Grzegorz Zariczny

Grzegorz Zariczny to reżyser, który odważnie eksploruje terytorium na granicy fabuły i dokumentu. Jego wykraczające poza sztywne ramy języka filmowego, oparte na mikroobserwacjach kino pokazuje człowieka z jego pragnieniami, lękami i słabościami, a zamiast oceny proponuje empatię i zrozumienie.

Ostatnia rodzina, reż. Jan P. Matuszyński

Obsypany nagrodami fabularny debiut jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów z Polski. Ostatnia rodzina to historia skomplikowanych relacji między członkami rodziny Beksińskich: malarzem Zdzisławem, jego żoną Zofią i synem Tomaszem.

Żniwa, reż. Etienne Kallos

Współczesna reinterpretacja mitu o Kainie i Ablu. Żniwa to opowieść o nieprzystosowaniu do świata, inności i młodzieńczym poszukiwaniu tożsamości. Film debiutował w prestiżowej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes.

Żegnaj, mój synu, reż. Wang Xiaoshuai

Za kamerą jeden z najważniejszych chińskich reżyserów, Wang Xiaoshuai, a przed kamerą wybitni chińscy aktorzy: Yong Mei oraz Wang Jingchun, którzy za występ w tym filmie zostali nagrodzeni Srebrnymi Niedźwiedziami na Berlinale. Żegnaj, mój synu to zrealizowana z rozmachem i jednocześnie pełna intymności rodzinna saga, rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji.

Sprawdź katalog platformy Nowe Horyzonty VOD


czytaj także
Dystrybucja Zobacz zwiastun „Niefortunnego numerka lub szalonego p*rno” 10/09/21
Polecamy Palenie na stosie i stroboskopy – zobacz zwiastun „Lux Æterny” Gaspara Noé 9/09/21
News Blisko 105 000 uczestników i uczestniczek 21. edycji Nowych Horyzontów! 7/09/21
News 7x Jarmusch – kultowe filmy Jima Jarmuscha ponownie w polskich kinach! 14/09/21

Newsletter

OK