English

Sorrentino, Ozon, Garrel: kolejne tytuły mistrzów dostępne na NH VOD

24/09/21
W cieniu kobiet, reż. Philippe Garrel
Nowości na NH VOD, m.in.: „Berlin Alexanderplatz” i „Każdy ma swoje lato” Portrety kobiet w ogniu – premiery na NH VOD

Na naszej platformie NH VOD znajdziecie filmy mistrzów kina europejskiego. 

Wielkie piękno, reż. Paolo Sorrentino

Jep Gambardella jest dziennikarzem i bywalcem salonów, grzejącym się w blasku swojej elokwencji i sławy autora kultowej powieści, którą napisał kilka dekad wcześniej. Jego 65. urodziny zbiegną się jednak z powrotem pewnego ducha z przeszłości. Pod jego wpływem ironiczny, inteligentny mężczyzna zacznie podważać fałsze, którymi żyje stołeczna śmietanka towarzyska. Podobnej dekonstrukcji dokonuje Sorrentino w swoim filmie. Błogo uśmiechnięty Jep – w barwnej marynarce, z nieodłącznym papierosem w ustach – uosabia tajemnicę i magnetyzm Wiecznego Miasta, królestwa absurdu, kłamstwa i melancholii. Tylko tu znajdzie się jednocześnie miejsce dla miłości i niespełnienia, kliniki chirurgii plastycznej rodem z Cronenberga, żyrafy i co najważniejsze – tanecznego „wężyka” donikąd. La grande bellezza w pełni.

 

W cieniu kobiet, reż. Philippe Garrel

W cieniu kobiet wzruszająca opowieść o miłości. Pełna sprzecznych emocji atmosfera w filmie doskonale oddaje charakter skomplikowanej relacji Pierre’a i Manon. Bohaterowie są parą nie tylko prywatnie, ale i zawodowo - wspólnie realizują niezależne filmy dokumentalne. Ich idylla kończy się jednak, kiedy Pierre zaczyna zdradzać żonę. Manon nie pozostaje mu dłużna i także znajduje sobie kochanka. Między bohaterami rozpoczyna się fascynująca gra. Choć oboje próbują być wyrachowani i cyniczni, nie potrafią ukryć, że wciąż się kochają. W przewrotnym finale rozpadającemu się związkowi nieoczekiwanie przychodzi z pomocą magia kina.

U niej w domu, reż. François Ozon

Życie Germaina (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-latka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

Sorry Angel, reż. Christophe Honoré

Nowy film ikony kina LGBTQ+, Christophe'a Honoré nominowany do Złotej Palmy w Cannes, w Polsce premierowo prezentowany na festiwalu Nowe Horyzonty w sekcji Mistrzowie. Historia Jacquesa i Arthura to nostalgiczny powrót do Paryża sprzed 25 lat. Sorry Angel przedstawia ten czas jako urokliwy i romantyczny, ale wciąż borykający się z cieniem epidemii AIDS. To nie jest historia o miłości niemożliwej – to raczej historia o niemożliwym życiu, powiedział reżyser. W roli głównej Pierre Deladonchamps, znany przede wszystkim z filmu Nieznajomy nad jeziorem.


czytaj także
Dystrybucja „Niefortunny numerek lub szalone p*rno” w kinach 24/09/21
Wydarzenie Karnety na 12. AFF już w sprzedaży oraz wyjątkowy gość tegorocznej edycji 28/09/21
News 7x Jarmusch – kultowe filmy Jima Jarmuscha ponownie w polskich kinach! 14/09/21
Wydarzenie Zobacz wszystkie stany kina na 12. American Film Festival. Kup karnet! 6/10/21

Newsletter

OK