English

Wydarzenia branżowe MFF Nowe Horyzonty w wersji online już w lipcu!

26/05/20
New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes 2020 – selekcja ogłoszona! Nowohoryzontowe filmy na platformie MOJEeKINO

Na festiwalowe pokazy widzowie Nowych Horyzontów muszą czekać aż do listopada, ale przedstawiciele branży filmowej spotkają się wirtualnie już w lipcu na Polish Days, Studiu Nowe Horyzonty+ oraz, po raz pierwszy, w ramach prestiżowego First Cut Lab.

Zgłoszenia na Polish Days trwają tylko do 27 maja! Najważniejsze wydarzenie branżowe festiwalu, którego ideą jest prezentacja projektów nowych polskich filmów zagranicznej branży, odbędzie się w dniach 27-29 lipca. W zeszłorocznej edycji pokazywane były między innymi nominowane do Oscara Boże Ciało Jana Komasy, wyselekcjonowane przez SXSW w Austin Maryjki Darii Woszek czy pokazywany w San Sebastián Smak Pho Mariko Sagi. Organizatorzy będą korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, na których oparte są najważniejsze tegoroczne wydarzenia branżowe światowych festiwali z canneńskim Marché du Film na czele. Wirtualna formuła pozwoli na udział jeszcze większej liczby zagranicznych gości – zainteresowanie programerów światowych festiwali, agentów sprzedaży i dystrybutorów jest bardzo duże. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Do 31 maja trwają zgłoszenia reżyserów i producentów, którzy w ramach Studia Nowe Horyzonty+ będą pracować pod okiem grupy ekspertów (międzynarodowi agenci sprzedaży, wykładowcy najważniejszych programów szkoleniowych w Europie) nad promocją i komunikacją swoich projektów filmowych oraz sztuką pitchingu. Warsztaty i wykłady odbędą się w wersji online w dniach 24-27 lipca. Partnerami wydarzenia są: EAVE oraz London Film Academy, współorganizatorem Creative Europe Desk Polska.

Po raz pierwszy w ramach MFF Nowe Horyzonty twórcy filmów w fazie montażu mogą wziąć udział w programie First Cut Lab, pracując nad swoim projektem z najlepszymi ekspertami światowej branży filmowej w ramach unikalnych, niezwykle intensywnych warsztatów. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 27 maja.


czytaj także
Ogłoszenie Werdykt Jury XXIV Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka 6/06/20
Branża Specjalna edycja warsztatów A Sunday in the Country 6/06/20
Program Nowe Horyzonty w listopadzie: 20. NH połączy się z American Film Festival 10/06/20
Branża Branża FAQ 11/06/20

Newsletter

OK