English

Warsztaty z aktorami Touch Me Not

27/07/18
Touch me not, reż. Adina Pintilie
Wideoesej: Nicolas Roeg Transnarodowe ambicje norweskiego kina

Widzów Touch Me Not zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z protagonistami filmu. Laura Benson i Hanna Hoffman, Tomas Lemarquis, Grit Uhlemann i Christian Bayerlein poprowadzą dla Was warsztaty ze zmysłowego przebudzenia, technik szamańskich, docierania do ukrytych pragnień i trudnych uczuć. Będziecie mieć możliwość pracy z ciałem i emocjami, w niewielkich grupach, w intymnej, sprzyjającej skupieniu atmosferze, w sali Fundacji OP ENHEIM. Zapraszamy do świata Touch Me Not!

Welcome To Your Sexual Desires

28 lipca | 12:00-15:00

Warsztaty moderowane przez Laurę Benson i Hannę Hofmann, bohaterów Touch Me Not

Podczas warsztatu skupimy się na przezwyciężeniu trudności postrzegania siebie takich, jakimi rzeczywiście jesteśmy, i poddawaniu się urokowi chwili. Następnie przejdziemy do otwartej wymiany na temat seksualnych pragnień, wyobraźni erotycznej i związanych z nimi uczuć, takich jak poczucie winy, wstyd, lęk, odrzucenie. Wspólnie wyruszymy w nieznane przez kontynent naszych seksualnych pragnień.

Laura Benson jest dwujęzyczną, angielsko-francuską aktorką i wykładowczynią w prestiżowym paryskim studiu Atelier International de Théâtre Blanche Salant. Szkoliła się w renomowanej szkole teatralnej Nanterre Amandiers prowadzonej przez Patrice'a Chéreau i Pierre'a Romansa. Wystąpiła m.in. w Amoureuse Jacques'a Doillona, Niebezpiecznych związkach Stephena Frearsa, Chcę wrócić do domu Alaina Resnais czy Prêt-à-porter Roberta Altmana.

Hanna Hofmann wyoutowała się jako osoba transpłciowa w wieku 50 lat - po tym, jak całe życie przeżyła w skórze i tożsamości, w której nigdy nie czuła się jak w domu. Zawsze chciała być kobietą, mimo że urodziła się w męskim ciele. Gdy skończyła 50 lat wkońcu zdecydowała się podjąć ryzyko, aby stać się tym, kim zawsze chciała być: opuściła swoje 20-letnie małżeństwo i rodzinę - zaczęła nowe życie jako kobieta. Wtedy też stała się pracownikiem seksualnym. Hanna jest aktywistką działającą na rzecz praw seks-pracowników i mniejszości seksualnych, będąc członkiem wykonawczym BEDS (Berufsverband Erotische Und Sexuelle Dienstleistungen - Związek Zawodowy Usług Erotycznych i Seksualnych); udziela porad psychologicznych swoim współpracownikom seksualnym w Lipsku.

Canneling Your Inner Energies - On Acting And Shamanism

29 lipca | 18:00-21:00

Warsztat moderowany przez Tomasa Lemarquisa, głównego bohatera Touch Me Not

Odkrywając głębokie powiązania między szamanizmem a działaniem, podczas warsztatu przyjrzymy się kilku kluczowym koncepcjom szamańskim i narzędziom, takim jak cztery archetypy odpowiadające naszym czterem ośrodkom energetycznym (czakry). Poznamy też ideę trzech ograniczających ról / postaw, które funkcjonują jako życiowe pułapki: Ofiara, Prześladowca i Wybawca. W oparciu o peruwiańską tradycję szamańską, spróbujemy zmienić Twoją perspektywę - wyjaśnić rolę poszczególnych postaw i spróbować się uwolnić od swojej "nieświadomej opowieści".

Po okresie dojrzewania spędzonym na Islandii i we Francji, Tomas Lemarquis studiował w Cours Florent w Paryżu i Akademii Sztuk Pięknych w Reykjaviku. W międzyczasie badał różne praktyki szamańskie i inne terapie alternatywne, harmonijnie łącząc proces osobistego rozwoju z badaniami nad duchowością i eksperymentami artystycznymi. Prawdopodobnie najlepiej pamiętacie jego rolę w islandzkim filmie Noi Albinoi. Wystąpił także m.in. w filmach SnowpiercerX-Men: Apocalypse i Blade Runner 2049.

Awakening Sensuality Through Immobility

30 lipca | 14:30 - 16:30

Warsztaty moderowane przez Christiana Bayerleina i Grit Uhlemann, bohaterów Touch Me Not

Warsztat, którego głównymi tematami są unieruchomienie, empatia i erotyka. Podczas wspólnych zajęć poznamy trzy filary harmonijnych relacji: komunikację, zaufanie i wzbogaconą zmysłowość. Wielu sparaliżowanych ludzi twierdzi, że unieruchomienie przynosi większą wrażliwość w częściach organizmu, gdzie nadal odczuwa się doznania. Uczestnicy doświadczą tego, co dzieje się z ich odczuciami, kiedy niektóre części ciała zostają unieruchomione. Oddanie kontroli i podporządkowanie się (polegając na wzajemnym zaufaniu) może uwolnić swego rodzaju wewnętrzną wolność i pobudzić zmysły. Werbalizacja własnych potrzeb to początek lepszej komunikacji.

Wolne duchy, wolne serca, Ambasadorowie Niezwykłości, Christian Bayerlein i Grit Uhlemann są parą od 2014 roku. Energiczni działacze na rzecz praw człowieka, zapaleni podróżnicy, ciekawscy odkrywcy intymności. Propagują prawa osób niepełnosprawnych, lepsze przystosowanie środowiska dla nich i integrację w społeczeństwie. Interesują się seksualnością i niepełnosprawnością. Christian jest autorem bloga "kissability.de" - poświęconego powyższym zagadnieniom; wspólnie prowadzą także dyskusje na ten temat i uczestniczą w kilku projektach kulturalnych, koncentrując się na pozytywnym przekazie o odmienności / odmiennych ciałach. Otwarci na eksperymenty; wspierają promocję różnorodności dla wzmocnienia wzajemnych relacji. Choć jest to dosyć oczywiste dla większości par, w przypadku niepełnosprawności pojawiają się krzywdzące uprzedzenia. Swój związek traktują jako inspirujący model - dzięki któremu możemy nauczyć się lepiej rozmawiać i doświadczać życia.

Jak się zapisać?

Poszczególne warsztaty przeznaczone są dla maksymalnie 20 osób - które wcześniej obejrzały Touch Me Not. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: m.sadowska@nowehoryzonty.pl; w wiadomości prosimy o zwięzłe sformułowanie powodu, dla którego chcecie uczestniczyć w konkretnych zajęciach. Podajcie także swój numer telefonu. Zakwalifikowane osoby poinformujemy o tym mailowo/telefonicznie. Warsztaty odbywają się (w języku angielskim!) w Fundacji OP ENHEIM na placu Solnym 4. Prosimy o zabranie wygodnych ubrań.


czytaj także
Esej Jednostka kontra reszta świata. Esej Piotra Czerkawskiego 27/07/18
Wywiad Otworzyć puszkę Pandory. Rozmowa z ekipą Touch Me Not 28/07/18
Esej Współczesne kino z Islandii 26/07/18
Wywiad Od bogactwa do minimalizmu. Rozmowa z Agnieszką Smoczyńską 28/07/18

Newsletter

OK