English

Dołącz do zespołu wolontariatu Młodych Horyzontów

17/08/23
Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty „Saint Omer”: pokazy specjalne i przedpremierowe już w ten weekend

Bez Was nie ma Nowych Horyzontów: to sprawa niezaprzeczalna. Teraz możecie dołączyć także do zespołu Młodych Horyzontów i pomóc w budowaniu wydarzenia jedynego w swoim rodzaju: rozwijającego miłość do dobrego kina od najmłodszych lat, uczącego otwartości, pokazującego piękno świata w jego różnorodności. 

Zgłoszenia można nadsyłać do 5 września, zaś sam festiwal odbędzie się w dniach 30 września – 8 października.

Czym jest festiwal Młode Horyzonty?

Najciekawsze filmy aktorskie, animacje czy dokumenty z całego świata, wyzwalające kreatywność warsztaty, inspirujące spotkania z twórcami (w tym z młodymi aktorami), rozmowy na temat seansów i… dobra zabawa – oto Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty, którego dziesiąta edycja rozpocznie się już we wrześniu.

Co roku na przełomie września i października zapraszamy do wielobarwnego świata filmu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi, nastolatkowie, a także towarzyszący im dorośli. Wspólnie przeżywamy pierwsze seanse, dorastamy i wypływamy na głębokie wody, za horyzont.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Jak dołączyć do zespołu wolontariatu?

Wystarczy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy (dostępny pod linkiem poniżej). Formularz będzie aktywny do 5 września 2023 r.

Formularz zgłoszeniowy

Wyniki rozsyłane będą drogą mailową po zakończeniu rekrutacji do 14 września 2023 r. Wypełnienie i przesłanie aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Decyzję o przyjęciu podejmą organizatorzy festiwalu po zapoznaniu się z nadesłanymi aplikacjami.

Na czym polega wolontariat w ramach Młodych Horyzntów?

Osoby wolontariackie festiwalu Młode Horyzonty pomagają w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych, m.in. przy obsłudze projekcji w kinach, przy oprawie plastycznej i działaniach marketingowych, w przygotowaniu artystycznych warsztatów dla najmłodszych, tworzeniu punktów informacyjnych dla uczestników i gości, realizacji wydarzeń branżowych. Osoby wolontariackie pomagają na festiwalu według ustalonego harmonogramu, w systemie zmianowym i pod kierunkiem bezpośredniego koordynatora.

Czytaj więcej o wolontariacie

 


czytaj także
Polecamy Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” w kinach od 1 września 14/08/23
Esej Zofia Krawiec & Aleksandra Nowak o wystawie „Avec Plaisir” 11/08/23
Program 141 978 uczestniczek i uczestników 23. festiwalu mBank Nowe Horyzonty 10/08/23
Dystrybucja „Saint Omer” w kinach od 15 września. Zobacz zwiastun i plakat 9/08/23

Newsletter

OK