English

141 978 uczestniczek i uczestników 23. festiwalu mBank Nowe Horyzonty

10/08/23
fot. Alina Metelytsia
„Saint Omer” w kinach od 15 września. Zobacz zwiastun i plakat Zofia Krawiec & Aleksandra Nowak o wystawie „Avec Plaisir”

Mozaika kina, emocji i doświadczeń ułożyła się w piękny wzór podczas 23. mBank Nowe Horyzonty. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświecało hasło „kinoscalanie”: wrocławski festiwal jest bowiem celebracją różnorodności – różnych spojrzeń, optyk i charakterów, które spajamy poprzez kino. Dziś możemy z przyjemnością ogłosić, że festiwalowa mozaika ma odzwierciedlenie także w znakomitej frekwencji.

W 23. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym mBank Nowe Horyzonty uczestniczyło łącznie 141 978 widzek i widzów. Dziękujemy za ogromne zaufanie, jakim obdarzyliście festiwalowy zespół!

W programie 23. mBank Nowe Horyzonty znalazło się 251 filmów. W ramach stacjonarnej części wydarzenia (20-30 lipca) zorganizowano ponad 600 seansów kinowych, a blisko połowa wszystkich tytułów była dostępna również na online’owej odsłonie festiwalu (20 lipca – 6 sierpnia).

Nie tylko kino tętniło życiem podczas tegorocznego mBank Nowe Horyzonty. Do programu trafił szereg innych wydarzeń: trzy wystawy, pięć koncertów oraz codzienne atrakcje w Podwórku festiwalowym.

Filmy można było oglądać na ekranach Kina Nowe Horyzonty, Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz w plenerze, dzięki Kinu na Rynku. Dodatkową atrakcją był specjalny pokaz Pieskiego popołudnia zorganizowany na statku płynącym po Odrze. We wszystkich wydarzeniach stacjonarnych wzięło udział 110 783 osób. To wzrost o 17% względem ubiegłego roku.

6 sierpnia zakończyła się wirtualna odsłona Nowych Horyzontów – w programie online znalazło się ponad 100 festiwalowych tytułów. Liczba pojedynczych odtworzeń filmów wyniosła 18 350. Przyjmując jednak, że przed ekranami komputerów i telewizorów w domach zasiadło więcej osób – finalna liczba jest znacznie większa. Mnożnik, z którego korzystają światowe festiwale w celu szacowania frekwencji online, wynosi 1,7. W takim przypadku tegoroczna frekwencja wirtualnej odsłony NH plasuje się na poziomie 31 195 odbiorczyń i odbiorców.

Na 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty zapraszamy w dniach 18-28 lipca 2024 roku. Wcześniej spotkamy się na 10. odsłonie festiwalu Młode Horyzonty (dawniej Kino Dzieci; 30 września – 8 października) oraz na 14. American Film Festival (7-12 listopada). Przez cały rok zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty oraz online – na platformę Nowe Horyzonty VOD.


czytaj także
Program 23. MFF mBank Nowe Horyzonty: dziękujemy! 7/08/23
Polecamy Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” w kinach od 1 września 14/08/23
Wywiad Kanapa na Horyzoncie: rozmowa z Ann Oren 4/08/23
Program Zobacz top 5 najchętniej oglądanych filmów online 4/08/23

Newsletter

OK