English

Netflix oficjalnym partnerem festiwalu. Trzy wieczory specjalne z serialami

26/06/24
Classics & Chill by Samsung AI Koalicja Buntowników i Marzycieli. Shortlista podczas Nowych Horyzontów

Seriale na festiwalu? Sięganie poza horyzont i szukanie nieoczywistych połączeń mamy we krwi – podobnie jak Netflix – dlatego w tym roku zapraszamy na drugi, jeszcze lepszy sezon naszej współpracy. 

Serwis dołącza do grona oficjalnych, nowohoryzontowych partnerów i w ramach tegorocznej odsłony Nowych Horyzontów zapraszamy na aż trzy specjalne wieczory, podczas których będzie można zobaczyć – przedpremierowo i na wielkim ekranie – odcinki trzech nowych polskich seriali Netflixa. W programie dwie produkcje fabularne – Matki pingwinów, reż. Klara Kochańska Bajon, Jagoda Szelc; Idź przodem, bracie, reż. Maciej Pieprzyca oraz pierwszy polski serial dokumentalny Netflixa: Cały ten rap, reż. Piotr Szubstarski. Po każdym z seansów zapraszamy na spotkania z twórcami nadchodzących nowości.

24. Międzynarodowy Festiwal mBank Nowe Horyzonty rozpocznie się już za niecały miesiąc: na tegoroczną edycję zapraszamy od 18 do 28 lipca (zaś do 4 sierpnia festiwal będzie można zaprosić do swoich domów dzięki pokazom online). 2 lipca ogłosimy pełny program, a dwa dni później rozpocznie się sprzedaż biletów (w tym na pokazy seriali Netflixa) i dostępów online.

Wieczory specjalne z serialami Netflixa | harmonogram pokazów

22 lipca, poniedziałek, godz. 19:00
Matki pingwinów (Mothers of Penguins), reż. Klara Kochańska Bajon, Jagoda Szelc; odcinki 1 i 2

Znana zawodniczka MMA (Masza Wągrocka) dzieli swoje życie pomiędzy walki w oktagonie oraz wychowanie siedmioletniego syna. Po tym, jak w szkole chłopca dochodzi do pewnego incydentu, kobieta jest zmuszona przenieść go do „Cudownej przystani” – placówki prowadzonej w duchu społecznej integracji dzieci atypowych i z niepełnosprawnościami. Chłopiec szybko znajduje tam przyjaciół i szczęście. Jego mama – przeciwnie. Nie może odnaleźć się pośród rodziców będących z jej perspektywy „galerią oryginałów”. Początkowo kobieta uznaje, że nie ma z nimi nic wspólnego, jednak w „Cudownej przystani” nie brakuje problemów, które sprawiają, że rodzice muszą odnaleźć w sobie wsparcie, by zawalczyć o szczęście dzieci jak i swoje własne.

fot. Piotr Litwic

23 lipca, wtorek, godz. 19:00
Idź przodem, bracie (Go Ahead, Brother), reż. Maciej Pieprzyca; odcinki 1 i 2

Najnowszy serial autora Jestem mordercą i Chce się żyć. Po przejściu ataku paniki podczas ważnej akcji policyjnej, członek elitarnej jednostki taktycznej (Piotr Witkowski) musi opuścić służbę. Co gorsza, mężczyzna dowiaduje się, że jego ojciec popełnił samobójstwo, pozostawiając ogromne hazardowe długi. Aby utrzymać się na powierzchni, zostaje ochroniarzem w odzieżowym kompleksie handlowym, gdzie dostrzega szansę na rozwiązanie swoich problemów finansowych.

 

fot. Robert Palka

24 lipca, środa, godz. 19:00
Cały ten rap (All That Rap), reż. Piotr Szubstarski; odcinki 1, 2 i 4

Rap to nie jest zwykły gatunek muzyczny. Rap to cała kultura i potężny biznes. Od pokątnego sprowadzania kaset i kopiowania płyt do wielomilionowych zasięgów w internecie, wypełniania największych stadionów na koncertach po niezależne imperia muzyczne. Cały ten rap to polska scena rapowa opisana słowami jej twórców. Pierwszy polski serial dokumentalny Netflixa oddaje głos im wszystkim: od pierwszego pokolenia, które walczyło ze stereotypami, zarazem tworząc inne, aż po to, które korzystając ze swojej popularności wyniosło rap do pozycji gatunku, który wciąż wyznacza najważniejsze trendy. To opowieść o rapie słowami Sokoła, TEDE, Wdowy, Szczyla, Young Leosi i wielu innych.


czytaj także
Podkast Niegrzeczne, z pieprzykiem. O Trzecim Oku rozmawiamy z Ewą Szabłowską 27/06/24
Program Rumunia: Gry lustrzane w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 28/06/24
Program A24 na NH. Filmy kultowego studia w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 24/06/24
Branża Znamy uczestników 15. edycji Studia Nowe Horyzonty+ 28/06/24

Newsletter

OK