English

Nagrody Polish Days 2021

18/08/21
Znamy projekty nagrodzone na Studio Nowe Horyzonty+ Podsumowanie 10. warsztatów A Sunday in the Country

Zakończyło się Polish Days 2021 – najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Ponad 150 przedstawicieli branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach obejrzało gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczyło w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, najlepsze projekty zostały nagrodzone przez partnerów i współtwórców Polish Days.

Nagrodę Screen International przyznawaną w tym roku po raz trzeci otrzymał film Kobieta na dachu w reżyserii Anny Jadowskiej, produkowana przez Donten & Lacroix Films. Nagrodą dla wybranego projektu z sekcji works in progress jest promocja przez współpracę redakcyjną na kolejnych etapach produkcji.

Stypendium PISF dla producenta otrzymała Marta Szarzyńska (Kinhouse Studio) Nagroda została ufundowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i umożliwia udział w warsztatach dla producentów – EAVE Producers Workshop 2022.

Nagrodę ufundowaną przez Coloroffon Film - pokrycie kosztów postprodukcji obrazu (wartość do kwoty 15 tys. zł, z wyłączeniem VFX) otrzymał projekt Braty w reżyserii Marcina Filipowicza, produkowany przez Studio Munka. 

No Problemo Music przyznało nagrodę dla trzech projektów: Chleb i Sól reż. Damian Kocur, Roving Woman reż. Michał Chmielewski, Kobieta na dachu dir. Anna Jadowska. Firma oferuje bezpłatne wykorzystanie dowolnych utworów z fonoteki Audio Network w filmie i materiałach promocyjnych bez ograniczeń czasowych, terytorialnych i pól eksploatacji. 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zwyciężczyniom!

Wydarzenie Polish Days, które odbyło się w dniach 15 – 17 sierpnia 2021 podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, współorganizowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami wydarzenia są: EAVE, Screen International, Coloroffon, Wrocław Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Łódź Film Commission, Podkarpackie Film Commission, Silesia Film Commission, DI Factory. 

Patronami medialnymi są Cineuropa, Film New Europe, Film & TV Kamera i Film Pro.

Partnerzy


czytaj także
Wywiad Mia Hansen-Løve: uwolnić się od mistrzów 18/08/21
Program Środa na Nowych Horyzontach 18/08/21
Program Wtorek na Nowych Horyzontach 17/08/21
Recenzja Sang-soo Hong: dyskretny urok codzienności 17/08/21

Newsletter

OK