English

Posłuchaj podcastu SpoilerMaster o „Delikwentach”

22/04/24
Delikwenci, reż. Rodrigo Moreno
„Anselm” od dziś w kinach. Zobacz mistrzowskie spotkanie dwóch artystów Stajnia jednorożców – Nocne Szaleństwo podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

Wiosna? Czas na ucieczkę od deadline’ów, ASAP-ów i biurowej rutyny. Obiecujemy, że w ramach Nowych Horyzontów tournée (25-28 kwietnia) będzie można złamać prozę życia – zwłaszcza podczas seansu Delikwentów, dowcipnego kryminału, który zaskoczy nawet najbardziej przewidujących kinomanów i kinomanki. Fanem filmu Rodrigo Moreno jest choćby Michał Oleszczyk, który poświęcił mu najnowszy odcinek swojego podcastu SpoilerMaster.

Filmy w naszej dystrybucji mają ostatnio dobrą passę u Michała, który po raz kolejny zachwyca się tym, co wprowadzamy do kin. Tym razem komplementy zbierają właśnie Delikwenci, nagrodzeni Grand Prix na 23. MFF mBank Nowe Horyzonty.

Gęba sama mi się uśmiecha na myśl o Delikwentach, bo jest to po prostu film fantastyczny.

Uważam, że jest to niemal arcydzieło. Na pewno jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, co do tego nie mam żadnych wątpliwości; jeden z najdziwniejszych i najdowcipniejszych. Mogę Was tylko błagać, żebyście go obejrzeli, ponieważ nie pożałujecie tego (…). Będziecie się na tym filmie świetnie bawić, mimo że (…) jest to film, który mógłby się kojarzyć z »twardym« obiegiem festiwalowo-artystycznym.

To także pierwszy raz, kiedy na łamach swojego podcastu zdradza on, skąd jego lekki stosunek do spoilerów – bo „filmy to coś więcej niż suma wydarzeń w nich zawartych”. Filmy z Nowych Horyzontów tournée są tego najlepszym dowodem.

W drogę, czyli nowohoryzontowe kino w trasie

Nowe Horyzonty tournée to projekt skupiający jak w soczewce wszystkie wartości, którymi od lat kierujemy się organizując festiwal i prezentując polskiej publiczności artystyczne kino z całego świata. W jego ramach pokazujemy kino odważne, poszukujące nowych form wyrazu, wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu. Prezentujemy filmy artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem.

W tym roku na ekranach będzie można zobaczyć hipnotyczną Samsarę Loisa Patiño, kryminalnych Delikwentów Rodrigo Moreno, mistrzowskie Wśród wyschniętych traw Nuriego Bilge Ceylana i kontemplacyjną Eurekę Lisandro Alonso.

Sprawdź, gdzie gramy


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Jak wywołać podziw? Więcej filmowych emocji z mBankiem 24/04/24
Dystrybucja Odpocznij. Zaplanuj kinowy relaks w ramach Nowych Horyzontów tournée 25/04/24
Program Fale: nowość w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 18/04/24
Podkast Karawana z misją. Rozmowa z Julią Palmowską o Nowych Horyzontach tournée 17/04/24

Newsletter

OK