English

Karawana z misją. Rozmowa z Julią Palmowską o Nowych Horyzontach tournée

17/04/24
Samsara, reż. Lois Patiño
Umysł to mięsień! Retrospektywa twórczości Yvonne Rainer na 24. NH Fale: nowość w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

Wrocław od lat jest domem Nowych Horyzontów, ale każdy dom trzeba od czasu do czasu opuścić: pojechać na wycieczkę, zmierzyć się ze światem, zacząć odkrywać to, co żyje poza naszymi czterema kątami. Nowe Horyzonty tournée to karawana, która rusza w Polskę, by zaoferować szczególnego rodzaju doświadczenie tym, którzy i które lubią wyzwania: kino ożywcze, świeże, czasem eksperymentalne, ale zawsze niezwykle immersyjne.

Nasza misja od lat pozostaje niezmienna: wychodzenie poza utarte ścieżki kina, odkrywanie tego, co w kinie odważne, pionierskie, autorskie. Nowe Horyzonty tournée jest tego najlepszym przykładem. O tegorocznej edycji tego wydarzenia na łamach Podcastu Nowych Horyzontów rozmawiamy z Julią Palmowską, krytyczką filmową i redaktorką portalu Pełna Sala.

Wspólnie rozważamy zmiany w ujęciu nowohoryzontowości na przestrzeni lat, opowiadamy o wszystkich odcieniach i estetykach, które mieszczą się w tym pojęciu i szukamy punktów stycznych filmów, które w tym roku pokazujemy w ramach tournée: Delikwentów Rodriga Moreno, Eureki Lisandra Alonso, Samsary Loisa Patiño i Wśród wyschniętych traw Nuriego Bilge Ceylana.

Za możliwość nagrania podcastu dziękujemy Studio Soundflower.

W drogę, czyli nowohoryzontowe kino w trasie

Nowe Horyzonty tournée to projekt skupiający jak w soczewce wszystkie wartości, którymi od lat kierujemy się organizując festiwal i prezentując polskiej publiczności artystyczne kino z całego świata. W jego ramach pokazujemy kino odważne, poszukujące nowych form wyrazu, wykraczające daleko poza granice konwencjonalnego filmu. Prezentujemy filmy artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem.

Sprawdź, gdzie gramy


czytaj także
Dystrybucja „Anselm” od dziś w kinach. Zobacz mistrzowskie spotkanie dwóch artystów 19/04/24
Dystrybucja Wycieczka w tempie slow. Tournée Nowych Horyzontów rusza w trasę! 15/04/24
Dystrybucja Posłuchaj podcastu SpoilerMaster o „Delikwentach” 22/04/24
Program Stajnia jednorożców – Nocne Szaleństwo podczas 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 23/04/24

Newsletter

OK