English

„Chłopiec i czapla” nagrodzony Oscarem!

11/03/24
Chłopiec i czapla, reż. Hayao Miyazaki
Weź udział w Studiu Nowe Horyzonty+ Filmy Bonello, Garrone i Jude w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

Wspaniałe wieści z Los Angeles! Chłopiec i czapla zdobył Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego! Cieszymy się ogromnie, bo za polską dystrybucję najnowszego dzieła Hayao Miyazakiego odpowiada zespół Młodych Horyzontów. Gratulujemy i zapraszamy przed ekrany: film wciąż jest dostępny w wybranych kinach.

Zaplanuj seans

Chłopiec i czapla, czyli wielki powrót Miyazakiego

Najnowsza, wizjonerska animacja mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, który w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Francja ma uśmiech Juliette Binoche. Świętuj z nami urodziny aktorki! 9/03/24
Dystrybucja „Minimum informacji, maksimum emocji” – rozmowa z Zofią Kowalewską 13/03/24
Dystrybucja Intencja jest najważniejsza – Zofia Kowalewska o „Czterech córkach” 13/03/24
Program Ostrożnie, radykalizm! – słuchaj podcastu z Miłoszem Wiatrowskim-Bujaczem 14/03/24

Newsletter

OK