English

Przez oczy do serca: kinowa rozkosz. Więcej emocji z mBankiem na NH VOD

20/02/24
Przejścia, reż. Ira Sachs
„How to Have Sex”: gen Z, czyli smutek w raju W rodzinnym ulu. „20 000 gatunków pszczół” na NH VOD

Zaczynamy od serca, bo to najpopularniejszy ambasador wszelkich emocji związanych z szeroko rozumianą przyjemnością. To jednak tylko punkt wyjścia – wszak rozkosz może zostać pobudzona na tysiąc innych sposobów, i cieleśnie, i intelektualnie. Dziś wyselekcjonowaliśmy dla Was zestaw filmów, które prowadzą ku rozkoszy właśnie: to tytuły dające impuls do dalszej eksploracji już po zakończeniu seansu, albo – jak mówił klasyk – będące same w sobie przykładem błogiej „widzialności obcowania człowieka z materią”. 

Lub prościej: to wybitnie rozkoszne kino. Wszystkie tytuły czekają na Was na platformie NH VOD. Partnerem cyklu „Więcej filmowych emocji” jest mBank.

Przejścia, reż. Ira Sachs

To film, który tanecznym krokiem wkroczył na VOD prosto z kinowych ekranów; energetyczna opowieść o miłosnym trójkącie z prze-pię-kny-mi ludźmi na pierwszym planie: Franzem Rogowskim, Benem Wishawem i Adèle Exarchopoulos. A co w środku? Historia o miłości, wierności, nieustannym konflikcie serca z rozumem, sztuce i prozie życia. Całość podana w niezwykle zmysłowy sposób.

Love, reż. Gaspar Noé

Bez rozkoszy jak bez tlenu – zdaje się podkreślać Gaspar Noé, ale jednocześnie stawia pytanie: czy zbyt intensywna rozkosz może przyćmić, a nawet zgasić miłość? Love to kontrowersyjna opowieść o nieustannym głodzie emocji, głodzie drugiej osoby i ekstremalnej potrzebie doświadczania cielesnych rozkoszy.

Portret kobiety w ogniu, reż. Céline Sciamma

Film wciąż świeży, ale już stał się żelaznym klasykiem w kanonie historii o miłości. Dzieło Céline Sciammy to opowieść o płomiennym romansie między szlachcianką a malarką tworzącą jej portret, zaś w szerszym ujęciu: to manifest emancypacji, kobiecej solidarności, a przede wszystkim uczucia, które rozrywa nawet najciaśniej zawiązany gorset społecznych konwenansów.

Nieznajomy nad jeziorem, reż. Alain Guiraudie

Słońce, lato, przystojni mężczyźni oraz morderstwo. Z wierzchu mamy rasowy kryminał, ale to dopiero punkt wyjścia dla historii o zabójczym pożądaniu i rozkoszy, która potrafi przesłonić niebezpieczeństwo stojące tuż przed nami. Alain Guiraudie jest specjalistą od łączenia filmowych gatunków, groteski i czarnego humoru, zaś Nieznajomy nad jeziorem to jeden z najlepszych dowodów w sprawie.

Paryż, 13. dzielnica, reż. Jacques Audiard

Romantyczny spacer nad Sekwaną, kawa na Montmartre, piknik przy Wieży Eiffela… Bzdura. Jacques Audiard wyrzuca do kosza wszystkie turystyczne broszurki ukazujące Paryż jako „miasto miłości” i zanurza się w prawdziwym krwioobiegu stolicy Francji: zmysłowym, niegrzecznym, pełnym skrajnych emocji. Mistrz kina prezentuje uczuciowy tygiel młodych bohaterów na tle surowej, brutalistycznej architektury, dzięki czemu wszystko nabiera jeszcze intensywniejszego smaku.


czytaj także
Dystrybucja Od piątku „Club Zero” w kinach sieci Cinema City w całej Polsce! 21/02/24
Dystrybucja Historia nieprawdopodobna, ale prawdziwa. Zobacz zwiastun „Czterech córek” 22/02/24
News W biegu? Relacja Marcina Pieńkowskiego i Ewy Szabłowskiej z Berlinale 24/02/24
Dystrybucja Satyra? Thriller? Tak, a to dopiero początek. „Club Zero” już w kinach! 16/02/24

Newsletter

OK