English

„Blisko” i „Cicha dziewczyna” nominowane do Orłów

8/02/24
Blisko, reż. Lukas Dhont
Zapraszamy do „Club Zero” – startują pierwsze pokazy filmu Pułapki uważności – słuchaj podcastu z Karoliną Sobańską wokół „Club Zero”

Nie dość, że mamy Tłusty czwartek, to dziś dotarła do nas jeszcze jedna piękna wiadomość na osłodę dnia: Blisko oraz Cicha dziewczyna, które mamy przyjemność dystrybuować w Polsce (odpowiednio jako Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Młode Horyzonty), otrzymały nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii Najlepszego filmu europejskiego. 

Gratulujemy, trzymamy kciuki, a w międzyczasie zapraszamy na platformę Nowe Horyzonty VOD, gdzie można obejrzeć oba tytuły.

Zobacz Blisko

Zobacz Cichą dziewczynę

Blisko, czyli zrozumieć przyjaźń

Nominowane do Oscara i nagrodzone Grand Prix w Cannes Blisko Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. To nie tylko pięknie sfilmowana historia coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalny film o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji. 

Cicha dziewczyna: nauka dostrajania emocji

Nominowana do Oscara Cicha dziewczyna to przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w zjawiskowych irlandzkich plenerach debiut Colma Bairéada, który pokazuje, że czasami najmniejsze historie poruszają najbardziej. W filmie śledzimy historię młodej, zamkniętej w sobie Cáit, która wprowadza się do swoich krewnych na wsi, gdzie po raz pierwszy doświadcza bliskości, dzięki czemu zaczyna inaczej patrzeć na świat.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „How to Have Sex”: gen Z, czyli smutek w raju 9/02/24
News Zwrot ku naturze. Relacja Ewy Szabłowskiej z festiwalu w Rotterdamie 7/02/24
Nowe Horyzonty VOD „Cięcie!”, czyli zombie gryzie kino 2/02/24
Dystrybucja „Club Zero” w kinach już w ten piątek. Sprawdź, gdzie gramy 14/02/24

Newsletter

OK