English

„How to Have Sex”: gen Z, czyli smutek w raju

9/02/24
How to Have Sex, reż. Molly Manning Walker
„Blisko” i „Cicha dziewczyna” nominowane do Orłów Pułapki uważności – słuchaj podcastu z Karoliną Sobańską wokół „Club Zero”

Słońce, lato, impreza, seks. Jednym słowem: koszmar. 29-letnia Molly Manning Walker powinna dostać doktorat za umiejętność uchwycenia duszy generacji Z: ludzi tak bardzo wyzwolonych, że aż paradoksalnie uwięzionych w pułapce wolności. Have to Have Sex to kino hipnotyzujące, pulsujące nieustanną energią, ale jednocześnie ukazujące ciemną stronę społecznej presji, której poddawani są młodzi ludzie.

Oglądaj How to Have Sex

Baw się, nawet jeśli brak sił (i ochoty)

Obok Aftersun jeden z najlepszych brytyjskich debiutów ostatnich lat. How to Have Sex w reżyserii Molly Manning Walker to opowieść o trzech dziewczynach, które jadą do Grecji na szalony summer break. Film Walker spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. To energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming-of-age oraz intrygującego portretu pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym „sex & fun” to mantra napędzająca sprzedaż, a zarazem najbardziej pożądany towar upalnego lata, istnieje szansa na zbudowanie bliskości? How to Have Sex jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.

Polskim dystrybutorem How to Have Sex jest Gutek Film.

UWAGA: w filmie pojawiają się efekty świetlne, które mogą wpłynąć na odbiór u osób nadwrażliwych na światło lub cierpiących na epilepsję.


czytaj także
News Zwrot ku naturze. Relacja Ewy Szabłowskiej z festiwalu w Rotterdamie 7/02/24
Dystrybucja „Club Zero” w kinach już w ten piątek. Sprawdź, gdzie gramy 14/02/24
Nowe Horyzonty VOD „Cięcie!”, czyli zombie gryzie kino 2/02/24
Dystrybucja Zapraszamy do „Club Zero” – startują pierwsze pokazy filmu 2/02/24

Newsletter

OK