English

„Disco Boy”: oficjalny pokaz premierowy 5 października o 20:30

22/09/23
Disco Boy, reż. Giacomo Abbruzzese
„Mocarne kino”. Znakomite „Saint Omer” od dziś w polskich kinach Zobacz „Saint Omer” w ramach OFFowych czwartków w Multikinie

Czy istnieją granice, których nigdy nie przekroczysz? To pytanie staje się początkiem szalonej, przerażającej i jednocześnie fascynującej odysei – przez kolejne kraje, kręgi piekła (tego na zewnątrz i tego w naszych głowach), w rytm pulsującej muzyki Vitalica i… charakterystycznej chrypki Edith Piaf. Zapraszamy, żebyście wyruszyły i wyruszyli z nami w tę podróż już 5 października o godz. 20:30 w warszawskim Kinie Muranów – podczas oficjalnej polskiej premiery filmu Disco Boy.

Kup bilet

W nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale fabule Giacomo Abbruzzese miksuje ze sobą zmysłowość i melancholię, agresję i wrażliwość. Całej tej intensywnej mieszanki emocji doświadczamy z perspektywy Aleksieja (rozsadzający ekran niespokojną energią Franz Rogowski – jedna z najjaśniejszych gwiazd kina europejskiego). To chłopak ze Wschodu, który wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia. Disco Boy jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz.

Film w regularnej dystrybucji pojawi się 6 października. Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.


czytaj także
Wydarzenie Młodzi duchem, młodzi ciałem: zapraszamy do kin! Startują Młode Horyzonty 29/09/23
Nowe Horyzonty VOD Cóż za wspaniałe szaleństwo! Zobacz legendarne „Królestwo” Larsa von Triera 29/09/23
Dystrybucja Zmysłowy, energetyczny, niepokojący. Zobacz zwiastun filmu „Disco Boy” 13/09/23
News Karnety i akredytacje na 14. American Film Festival już w sprzedaży! 12/09/23

Newsletter

OK