English

Karnety i akredytacje na 14. American Film Festival już w sprzedaży!

12/09/23
„Saint Omer”: pokazy specjalne i spotkania z gośćmi Zmysłowy, energetyczny, niepokojący. Zobacz zwiastun filmu „Disco Boy”

Tegorocznej identyfikacji wizualnej American Film Festival towarzyszy rolniczy krajobraz USA, więc z czystym sumieniem możemy napisać: filmowe żniwa czas zacząć! Dziś rozpoczynamy sprzedaż karnetów oraz akredytacji dziennikarskich i branżowych, które umożliwią najpełniejsze doświadczanie wszystkich stanów kina. Na tegoroczną edycję festiwalu zapraszamy w dniach 7-12 listopada, tradycyjnie do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty.

Dzisiaj mamy również przyjemność ogłosić, że w programie 14. AFF-u znajdzie się prezentowany w Cannes film Pedra Almodóvara – Dziwne ścieżki życia (Strange Way of Life). Hiszpański mistrz stworzył własną wariację na temat jednego z najważniejszych amerykańskich gatunków – westernu, a przed kamerę zaprosił Ethana Hawke’a – jedną z największych gwiazd kina USA oraz Pedra Pascala – bodaj najgorętsze nazwisko tego sezonu.

Kup karnet

Zamów akredytację dziennikarską

Zamów akredytację branżową

Dziwne ścieżki życia: Dziki Zachód z hiszpańskim temperamentem

Niech nie zwiedzie Was krótki metraż: w swoim najnowszym dziele Pedro Almodóvar zmieścił dawkę emocji, która z powodzeniem zasiliłaby kilka dłuższych form. W filmie śledzimy spotkanie dwóch rewolwerowców: Silvy (Pedro Pascal), który po 25 latach odwiedza Jake’a (Ethan Hawke), obecnie piastującego funkcję szeryfa. Z początku niepozorne spotkanie przeradza się w emocjonującą wycieczkę w głąb ognistej przeszłości między tą dwójką.

Dziwne ścieżki życia powstawały w „najbardziej amerykańskiej” części Europy: Pustyni Tabernas w hiszpańskiej prowincji Almería. To miejsce, które do złudzenia przypomina południowo-zachodnie części USA, przez co już od lat 50. kręcono tu dziesiątki westernów, w tym słynne spaghetti westerny.

14. American Film Festival: obfity plon dobrego kina

W programie festiwalu tradycyjnie znajdą się najnowsze i najlepsze filmy niezależne z USA, przeboje ze światowych festiwali (w tym z niedawno zakończonego festiwalu w Wenecji), Hollywood z górnej półki, kultowe klasyki i znane-nieznane mistrzynie oraz mistrzowie kina. Jednym z takich mistrzów był Robert Altman, którego filmy o istocie Ameryki oglądaliśmy na ubiegłorocznej edycji AFF-u. W tym roku zaprezentujemy drugą część retrospektywy jego twórczości, której bohaterkami są pogrążone w płciowo determinowanych stereotypach, tworzące alternatywne społeczności i konstruujące własny język komunikacji kobiety. W programie znajdą się m.in.: Trzy kobietyWróć, Jimmy Deanie, ObrazyÓw chłodny dzień w parku czy Dzień weselny, a na ekranie zobaczymy: Sandy Dennis, Shelley Duvall, Sissy Spacek, Susannah York, Cher czy Glenn Close. Kolejne informacje programowe będziemy ujawniać w najbliższych tygodniach, zaś pełny program ogłosimy 24 października w samo południe. Dzień później (o tej samej porze) rozpocznie się sprzedaż pojedynczych biletów na seanse stacjonarne. W tym roku, za sprawą części online’owej, ponownie będzie można zaprosić American Film Festival do swoich domów. Szczegóły na temat wirtualnej odsłony festiwalu podamy wkrótce.

Karnety i akredytacje

Karnety oraz akredytacje dziennikarskie i branżowe (przyznawane dziennikarkom, dziennikarzom oraz osobom z branży filmowej aktywnym zawodowo) można kupić poprzez stronę americanfilmfestival.pl do 20 paździenika lub do wyczerpania puli. Karnety i akredytacje umożliwiają najpełniejsze doświadczanie festiwalu – korzystając z nich można uczestniczyć w maksymalnie 26 seansach stacjonarnych. Karnety i akredytacje nie obejmują online’owej części festiwalu (zapraszamy do zakupu pojedynczych dostępów lub pakietów dostępów do pokazów online; szczegóły wkrótce).

Ceny:

Karnet: 315 zł
Karnet – zniżka dla osób posiadających kartę Klubu Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty: 295 zł
Akredytacja branżowa: 315 zł
Akredytacja dziennikarska: 225 zł

Szczegóły na temat korzystania z karnetów i akredytacji

Regulamin sprzedaży


czytaj także
Dystrybucja „Mocarne kino”. Znakomite „Saint Omer” od dziś w polskich kinach 15/09/23
Wydarzenie Bilety na 10. Młode Horyzonty już w sprzedaży! Zobacz program 8/09/23
Dystrybucja Proszę wstać, kino idzie! „Saint Omer” i najlepsze dramaty sądowe 7/09/23
Program Czy taki talent jest wypisany na twarzy? „Amadeus Live” podczas 24. NH 6/09/23

Newsletter

OK