English

Zmysłowy, energetyczny, niepokojący. Zobacz zwiastun filmu „Disco Boy”

13/09/23
Disco Boy, reż. Giacomo Abbruzzese
Karnety i akredytacje na 14. American Film Festival już w sprzedaży! „Mocarne kino”. Znakomite „Saint Omer” od dziś w polskich kinach

To wybuchowy, ale fascynujący filmowy koktajl, w którym obserwujemy wojnę toczącą się namacalnie, „tu i teraz”, ale też wojnę w głowie bohatera. Disco Boy, o którym mowa, to opowieść o młodym najemniku Legii Cudzoziemskiej, przekraczającym kolejne granice: i państwowe, i te prywatne. Film w reżyserii Giacoma Abbruzzesego, przebój ostatniego Berlinale, będzie miał polską premierę już 6 października, a dziś, we współpracy z Filmwebem, prezentujemy jego zwiastun.

Zobacz zwiastun

W nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem fabule Giacomo Abbruzzese miksuje ze sobą zmysłowość i melancholię, agresję i wrażliwość, pulsujące electro Vitalica i romantyczną chrypkę Edith Piaf. Całej tej intensywnej mieszanki emocji doświadczamy z perspektywy Aleksieja (rozsadzający ekran niespokojną energią Franz Rogowski – jedna z najjaśniejszych gwiazd kina europejskiego). To chłopak ze Wschodu, który wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia.

Disco Boy jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz.


czytaj także
Dystrybucja „Saint Omer”: pokazy specjalne i spotkania z gośćmi 11/09/23
Wydarzenie Bilety na 10. Młode Horyzonty już w sprzedaży! Zobacz program 8/09/23
Dystrybucja Proszę wstać, kino idzie! „Saint Omer” i najlepsze dramaty sądowe 7/09/23
Program Czy taki talent jest wypisany na twarzy? „Amadeus Live” podczas 24. NH 6/09/23

Newsletter

OK