English

Koncert Daniela Spaleniaka i duetu SARAPATA

29/07/23
Sprawdź swoją wiedzę filmową: weź udział w quizie Watching Closely Bilety na 10. Młode Horyzonty już w sprzedaży! Zobacz program

Dzisiejsza gala zamknięcia tylko symbolicznie wieńczy Nowe Horyzonty – po niej wciąż jeszcze czeka nas moc różnych atrakcji. Jedną z nich jest koncert znakomitego Daniela Spaleniaka i równie znakomitego duetu SARAPATA, na który zapraszamy dziś o 22:30 do przestrzeni Bulvarów przy ul. Księcia Witolda 11. Deszcz nam nie straszny, koncert odbędzie się w przyjemnej, zadaszonej przestrzeni.

Spaleniak to 30-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów, którego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły duże zainteresowanie na amerykańskim rynku. Jego kompozycje można usłyszeć w tak popularnych produkcjach jak: Ozark (Netflix), Elementary (CBS), Six (History Channel), Dobre zachowanie (TNT), Sekta (Hulu) czy Shooter (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocno zagościła w tamtejszych produkcjach filmowych.

SARAPATA, czyli Michał i Mateusz Sarapata tworzyli w przeszłości grupę SALK, która wykorzystując głównie instrumenty klasyczne, tworzyła oniryczne, niemal baśniowe opowieści. Po godzinach Sarapatowie odkładają gitary, by dać upust swojej największej miłości – muzyce elektronicznej, a dokładniej techno, które w ich wykonaniu dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki, skłaniające do tańca i przypominające wprowadzenie do rytuału.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, w miarę dostępności miejsc, za okazaniem karnetu, akredytacji lub biletu z dowolnego festiwalowego filmu.

Bulvary, czyli odpoczynek i relaks

Bulvary to nowe miejsce związane z kulturą, położone przy ul. Księcia Witolda, tuż za Arsenałem, idąc w kierunku Uniwersytetu Wrocławskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie wyremontowanych Mostów Pomorskich i z widokiem na zabytkową elektrownię wodną projektu Maxa Berga, architekta i twórcy Hali Stulecia.

Nie dość, że to piękna przestrzeń, to możecie w niej (w ciszy i spokoju) skorzystać z darmowego wifi, darmowej wody (#PijKranówkę 4 ever), a do tego darmowej kawy. Wszyscy zmotoryzowani mogą także zostawić swoje pojazdy na bezpłatnym parkingu podziemnym – #ParkingBulvary. Zapraszamy także do Pop-up BLVR x FTT, czyli specjalnej strefy Gastro & Chill-out, przygotowanej przez partnera festiwalu, Bulvary, oraz kolektyw Food Think Tank (który poleca także kulinarne dobroci). Zapraszamy na Księcia Witolda 11 (niedaleko Kina Nowe Horyzonty), do 30 lipca włącznie. Strefa Chill-out czynna będzie codziennie w godz. 10:00 – 20:00, zaś strefa Gastro zaprasza w godz. 14:00 – 20:00.


czytaj także
Program Pomóż nam ulepszać festiwal. Wypełnij ankietę 29/07/23
News „Delikwenci” Rodriga Moreno zdobywcą Grand Prix 23. mBank Nowe Horyzonty 29/07/23
Esej Satyajit Ray: Kalkuta, Bengal, a potem cały świat 29/07/23
Program 30 lipca: niedziela na festiwalu 30/07/23

Newsletter

OK