English

Future of Storytelling in the Age of AI. Zapisy na wykład już trwają!

7/07/23
fot. Filip Basara
Rozpoczął się nabór na Polish Days 2023 Znamy tytuły Polish Days 2023

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska, organizatorzy międzynarodowych warsztatów Studio Nowe Horyzonty+, zapraszają na wykład otwarty, który odbędzie się w ramach programu wydarzenia podczas 23. MFF mBank Nowe Horyzonty.

Wykład będzie dotyczył sztucznej inteligencji i jej wpływu na przemysł filmowy: czym jest ChatGPT i jakie ma zastosowania; jakie możliwości i zagrożenia niosą ze sobą nowe narzędzia Sztucznej Inteligencji, co zmieniają z perspektywy twórców i odbiorców.

Wykład wygłosi Nira Bozkurt – założycielka firmy produkcyjnej Storymakers Media Berlin oraz członkini AI working group Stowarzyszenia Scenarzystów Niemieckich.

Na skrzyżowaniu, gdzie spotykają się silikonowe umysły i ludzkie serca zastanowimy się nad przyszłością opowiadania historii w branży audiowizualnej. ChatGPT, syntetyczna inteligencja, oferuje kuszące możliwości: niewymyślone jeszcze wątki w historiach, stworzone algorytmicznie postacie i nieustannie kreatywne partnerstwo, jednak budzi też rozterki etyczne, stwarza zagrożenia (np. potencjalną mechanizację sztuki), stawia pytania o kwestię ludzkiego znaczenia w świecie zautomatyzowanej wyobraźni. Ten wykład przybliży te skomplikowane kwestie dotyczące nowych technologii i sztuki.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 lipca w godz. 14:15-15:15 w sali nr 6 Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).

Wykład w języku angielskim jest otwarty dla publiczności, lecz obowiązują zapisy.

Formularz zapisów

Partnerami Studia Nowe Horyzonty+ są: EAVE – jeden z czołowych programów kształcenia zawodowego w Europie, między innymi organizator warsztatów producenckich EAVE Producers Workshop i Marketing Workshop, MIDPOINT Institute, London Film Academy, CANAL+ online, FilmCamp, Rumuński Instytut Kultury oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Czternasta edycja Studia Nowe Horyzonty+ odbędzie się w dniach 20-23 lipca we Wrocławiu.


czytaj także
Top 10 Tego nie można przegapić. „Złota dziesiątka” Marcina Pieńkowskiego 7/07/23
Top 10 Start sprzedaży biletów i dostępów. Sprawdź top 10 dyrektorek artystycznych 6/07/23
Program Znak jakości, czyli Gutek Film. Zobacz tytuły GF w programie festiwalu 5/07/23
News Perły przed wieprze, czyli festiwalowa selekcja Janiny i Wojtka Bąków! 10/07/23

Newsletter

OK