English

Podróż za horyzont, czyli Młode Horyzonty na Nowych Horyzontach

26/06/23
Lato, kiedy nauczyłam się latać, reż. Radivoje Andrić
Ostatni dzień sprzedaży karnetów i akredytacji na 23. mBank Nowe Horyzonty Wieczór specjalny z serialami Netflix na Nowych Horyzontach

Choć fundamentem naszego festiwalu jest kino skierowane do doświadczonego widza, wiemy, jak ważne jest uwrażliwienie publiczności na walory wartościowego filmu już od wczesnych lat. Właśnie dlatego kolejny rok z rzędu w nowohoryzontowym repertuarze znajdziecie sekcję współtworzoną z międzynarodowym festiwalem promującym produkcje dla młodych widzów i widzek – MFF Młode Horyzonty. 

W ramach 23. edycji festiwalu (20-30 lipca) zobaczycie 8 starannie wyselekcjonowanych tytułów, które przeniosą początkujących kinomanów w świat pełen filmowych odkryć, emocji i wyzwań.

Lato na ekranie

Selekcja Młodych Horyzontów zabierze Was w podróże pełne letniego klimatu i dzikiej przyrody. Rozczulająca muzyczna animacja Yuku i magiczny kwiat to opowieść z bardzo ważnym przesłaniem i kadrami z odległych zakątków. Mała myszka z ukulele, Yuku, musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu. W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Dla nieco starszych widzów też mamy propozycję na lipcowe dni. Sofija marzy o wakacjach z przyjaciółmi. Niestety, babcia krzyżuje jej plany. Zabiera wnuczkę na wyspę Hvar, żeby spędzić czas z rodziną. Lato, kiedy nauczyłam się latać to skąpana w chorwackim słońcu, pełna humoru, międzypokoleniowa historia o dorastaniu.

Magiczne światy i zagadkowe historie

W programie nie zabraknie opowieści owianych atmosferą tajemnicy. Młodych kinomanów zaprosimy do Szkoły Magicznych Zwierząt, w której uczniowie zaprzyjaźniają się z zaczarowanymi zwierzętami. Przed kolejną zagadką do rozwiązania stanie uwielbiane Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Czy bohaterom uda się powstrzymać rabusia, który rujnuje spokój w przedświątecznym Valleby? I kim tak naprawdę jest tytułowy, przebiegły Skorpion? Jeśli wciąż czujecie niedosyt przygód, na festiwalowym ekranie dowiecie się, Jak ocalić smoka!Tajemnicza Sara i jej nowy przyjaciel Montimer spróbują pomóc pokrytemu zielonymi łuskami stworzeniu wrócić do baśniowego świata. Najpierw jednak muszą odnaleźć magiczną krainę!

O emocjach dla najmłodszych

W repertuarze sekcji Młodych Horyzontów nie zabraknie także historii pełnych ciepła i dziecięcej radości. Ulubiona bohaterka wszystkich maluchów – bystra kotka znana z bestsellerowych książek Anity Głowińskiej – zaprosi widzki i widzów na pierwszy seans w życiu z filmem Kicia Kocia mówi: Dzień dobry. Z bohaterami animacji Przytul mnie. Poszukiwacze miodu i Najlepsze urodziny Królika Karola najmłodsi widzowie wyruszą na przygody, pełne odkryć i dziecięcych wyzwań.

 

Pełny program 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty ogłosimy 4 lipca, a 6 lipca rozpoczniemy sprzedaż biletów i dostępów do pokazów online. Na część stacjonarną festiwalu zapraszamy od 20 do 30 lipca do Wrocławia, zaś do 6 sierpnia możecie zaprosić festiwal do swoich domów – dzięki edycji online.


czytaj także
Program Sztuka, czyli przyjemność doświadczeń i doświadczanie przyjemności 28/06/23
Program Albo przytul, albo zszokuj – Shortlista podczas 23. mBank Nowe Horyzonty 29/06/23
News Jakie to ładne. Festiwalowe torby i skarpety już w sprzedaży 30/06/23
Program Porzucić płeć, czyli Trzecie Oko na 23. mBank Nowe Horyzonty 20/06/23

Newsletter

OK