English

Ostatni dzień sprzedaży karnetów i akredytacji na 23. mBank Nowe Horyzonty

21/06/23
Poprzednie życie, reż. Celine Song
Porzucić płeć, czyli Trzecie Oko na 23. mBank Nowe Horyzonty Podróż za horyzont, czyli Młode Horyzonty na Nowych Horyzontach

Za miesiąc o tej porze będziemy już w ferworze festiwalowych wydarzeń: oglądać doskonałe kino, dyskutować do białego rana i spędzać czas w pięknym Wrocławiu. Najlepsze i najpełniejsze korzystanie ze wszystkich atrakcji umożliwią karnety oraz akredytacje, a jeszcze tylko dziś, do końca dnia, trwać będzie ich sprzedaż. 

Jeśli jeszcze wahacie się nad zakupem, to na zachętę ogłaszamy kolejne trzy znakomite tytuły, które znajdą się w programie 23. mBank Nowe Horyzonty: nagrodzony za reżyserię w Cannes Bulion i inne namiętności (The Pot au Feu) Trần Anh Hùnga; jeden z przebojów Berlinale – Poprzednie życie (Past Lives) Celine Song oraz najnowsze dzieło Akiego Kaurismäkiego – Opadłe liście (Fallen Leaves), wyróżnione Nagrodą Jury w Cannes.

Na stacjonarne pokazy w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty zapraszamy od 20 do 30 lipca, zaś do 6 sierpnia festiwal będzie można zaprosić do swojego domu, za sprawą seansów online. 4 lipca ogłosimy pełny program, 6 lipca rozpocznie się sprzedaż pojedynczych biletów i dostępów do pokazów online.

Kup karnet

Kup akredytację dziennikarską

Kup akredytację branżową

Bulion i inne namiętności: jak wyrazić uczucia poprzez smaki i aromaty?

Film Trần Anh Hùnga wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia. Bohaterami osadzonego w drugiej połowie XIX wieku filmu są znakomita kucharka Eugenie (Juliette Binoche) i znany smakosz, gastronom Dodin (Benoît Magimel). Od 20 lat razem gotują, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Rozmawiają ze sobą głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wspaniałe buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu czy spektakularne desery. Świat, który wspólnie tworzą, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje. Warto dodać, że za oprawę kulinarną filmu odpowiada Pierre Gagnaire, nagradzany wieloma gwiazdkami Michelin słynny francuski szef kuchni. Dystrybucja w Polsce: Gutek Film.

Poprzednie życie, czyli o miłości (nie)możliwej

Poprzednie życie wydaje się być nieprawdopodobne, gdyby nie zdarzyło się naprawdę. Aby w swoim debiutanckim filmie opowiedzieć własną historię, Celine Song musiała nauczyć się reżyserii filmowej, a potem przekonać do siebie studio A24. W efekcie dostajemy piękną i subtelną historię miłosną, która stała się przebojem festiwali Sundance i Berlinale. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) wychowywali się w Korei Południowej i byli w dzieciństwie nierozłączni. Rozdzieleni przez los, spotykają się ponownie po dwóch dekadach, gdy są już innymi ludźmi: ona rozwija swoją karierę dramatopisarską w Nowym Jorku i jest żoną Artura (John Magaro), a on dalej mieszka w Seulu i właśnie rozstał się z dziewczyną. Wciąż jednak odnajdują w sobie dawne cechy i emocjonalną więź, która ich łączyła. Podczas tygodnia spędzonego razem snują rozmyślania o tym „co by było, gdyby...”. W Poprzednim życiu czuć zarówno ducha trylogii Richarda Linklatera, najlepszych nowojorskich opowieści filmowych, jak i przenikliwe, azjatyckie spojrzenie na to, co w życiu niezmienne i najważniejsze. Dystrybucja w Polsce: Gutek Film.

Opadłe liście: melancholia i miłość

Krótki film o miłości, słodko-gorzki jak uwielbiana przez Finów lukrecja. Dwoje samotnych ludzi spotyka się, gubi, walczy z nałogiem, stara się przetrwać. W tle słychać smutne piosenki i dramatyczne wiadomości z Ukrainy, a świat nie zwraca na nich najmniejszej uwagi – no, może poza równie samotnym psem. Oraz legendarnym reżyserem Akim Kaurismäkim, który wciąż jeszcze wydaje się wierzyć w piękno, kino oraz w to, że ludzie mogą się nawzajem ocalić. Jego melancholijna komedia romantyczna, w której karaoke zastępuje słowa, zderzając się z bezrobociem i wypijaną ukradkiem w pracy wódką, okazała się jednym z największych odkryć tegorocznego festiwalu w Cannes. Dystrybucja w Polsce: Aurora.


czytaj także
Program „Człowiek w czerni” i „Młodość” Wanga w programie 23. mBank Nowe Horyzonty 19/06/23
Wydarzenie Ciepłe, letnie wieczory, czyli festiwalowe bifory z Wrocław Fashion Outlet 16/06/23
Program Wieczór specjalny z serialami Netflix na Nowych Horyzontach 27/06/23
Program Ostatnie dni sprzedaży karnetów i akredytacji na 23. mBank Nowe Horyzonty 15/06/23

Newsletter

OK