English

Mistrzowskie szaleństwo. „Infinity Pool” oraz „Inside” w programie 23. NH

21/03/23
Infinity Pool, reż. Brandon Cronenberg
Kobieta? To kolejny rekwizyt. „Brainwashed” w kinach Nowe Horyzonty tournée. Zobacz festiwalowe hity w swoim mieście

Dni stają się coraz dłuższe, ale my dziś oddajemy głos emocjom, które budzą się po zapadnięciu zmroku*. Mamy bowiem przyjemność ujawnić pierwsze dwa tytuły z sekcji Nocne Szaleństwo, gdzie królują filmy przewrotne, bawiące się gatunkami, żonglujące konwencjami, oferujące piekielnie dobry zestaw niecodziennych, kinowych doświadczeń. 

W programie 23. Nowych Horyzontów (20-30 lipca) znajdą się jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów tegorocznego Sundance i Berlinale – Infinity Pool Brandona Cronenberga oraz Inside Vasilisa Katsoupisa, z mistrzowskim Willemem Dafoe w roli głównej. Trwa sprzedaż karnetów na stacjonarną odsłonę Nowych Horyzontów.

Kup karnet

Inifnity Pool Brandona Cronenberga bez wątpienia będzie wydarzeniem nowohoryzontowego Nocnego Szaleństwa. Autor głośnego Possessora zafundował swoim widzom halucynogenną jazdę bez trzymanki po autostradzie horroru i obłędu. To mroczny i nihilistyczny koszmar o ciemnej stronie człowieka, z feerią dzikich pomysłów wizualnych i fabularnych. W rolach głównych Mia Goth (Pearl, X) i Alexander Skarsgård (Wiking, Melancholia).

Inside to spektakl jednego aktora. Willem Dafoe gra tu złodzieja dzieł sztuki, który zostaje uwięziony w luksusowym nowojorskim apartamencie. Osobliwy film Vasilisa Katsoupisa to błyskotliwa wersja kina survivalowego – wysmakowana wizualnie, przewrotnie zabawna, będąca również złośliwym komentarzem do współczesnego świata sztuki.

Część stacjonarna 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2023, część online będzie trwać o tydzień dłużej – do 6 sierpnia. Na stacjonarne pokazy zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty oraz Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Trwa sprzedaż karnetów na wydarzenie. Sprzedaż akredytacji dziennikarskich i branżowych rozpocznie się 9 maja.

W najbliższych tygodniach będziemy ujawniać kolejne tytuły z tegorocznego programu festiwalu. Na 23. Nowych Horyzontach zaprezentujemy m.in. retrospektywy twórczości Satyajita Raya i Alice Diop

 

*Wiemy, że wiele i wielu z Was po zapadnięciu zmroku raczej wycisza swoje emocje, kierując głowy ku poduszce – co doskonale rozumiemy i szanujemy. Dla Was też nie zabraknie dobrego kina na tegorocznych Nowych Horyzontach.


czytaj także
Program Smart7: międzynarodowy konkurs na 23. Nowych Horyzontach 23/03/23
Nowe Horyzonty VOD Jak oszukiwać w hollywoodzkim stylu? „Brainwashed” już na NH VOD 24/03/23
Branża Rozpoczął się nabór na Polish Days 2023 16/03/23
News Zgłoś film, obejrzyj film, czyli co nowego w Nowych Horyzontach 28/03/23

Newsletter

OK