English

Zgłoś film, obejrzyj film, czyli co nowego w Nowych Horyzontach

28/03/23
Pacifiction, reż. Albert Serra
Smart7: międzynarodowy konkurs na 23. Nowych Horyzontach Gorzki pieniądz. Retrospektywa Wang Binga na 23. Nowych Horyzontach

Nowe Horyzonty rozkwitają na wiosnę i proponują szereg aktywności, które zaangażują osoby przed i za kinowym ekranem. 

Już w tym tygodniu rozpocznie się nasze nowohoryzontowe tournée, w ramach którego zawitamy z pokazami znakomitych filmów w ponad 20 miastach Polski. Na platformie NH VOD wciąż można (ekskluzywnie!) odkryć kulisy kinowego prania mózgu za sprawą Brainwashed Niny Menkes. Na horyzoncie widać zaś zakończenie naboru zgłoszeń do tegorocznej Shortlisty: na Wasze filmowe propozycje czekamy jeszcze do 11 kwietnia. Jeśli nie możecie doczekać się lipcowego słońca, możecie nabyć już karnet na 23. edycję festiwalu Nowe Horyzonty i tym samym skrócić dystans do pięknego lata we Wrocławiu. W programie tegorocznej odsłony wydarzenia znajdzie się wiele wspaniałych tytułów, a wśród nich m.in. przebój ostatniego Berlinale – The Survival of Kindness.

Nowe Horyzonty tournée

Trzy filmy, które skradły serca widzek i widzów 22. MFF Nowe Horyzonty: Pacifiction, Kawałek nieba, Pod ziemią. Do zobaczenia w ramach specjalnych pokazów w ponad dwudziestu kinach studyjnych na terenie Polski.

Sprawdź szczegóły

Brainwashed: zobacz, jak piorą Ci mózg

Ten film to prawdziwy „mózgotrzep” odkrywający różnorodne techniki, które od lat przyczyniają się do tytułowego prania mózgu i uprzedmiotawiania kobiecych postaci na ekranie. Brainwashed obejrzysz online tylko na NH VOD.

Zobacz Brainwashed

Shortlista: zgłoś film i zdobądź nagrodę

W sekcji Shortlista prezentujemy wybór świetnych przykładów na to, że w krótkiej formie często zaklęty jest wielki talent. Masz gotowy film krótkometrażowy? Wyślij zgłoszenie i walcz o nagrodę im. Zuzanny Jagody Kolskiej.

Zgłoś film

The Survival of Kindness na 23. Nowych Horyzontach

Radykalny projekt Rolfa de Heera (autora choćby Tajemnicy Aleksandry), nagrodzony w Berlinie The Survival of Kindness to niemal nieme, enigmatyczne, minimalistyczne kino postapokaliptyczne, opowieść o próbie przetrwania w świecie, w którym rządzą chaos, przemoc i segregacja. Kino drapieżne, lecz również intrygujący i odważny manifest. To kolejny film, który znajdzie się w programie tegorocznej edycji Nowych Horyzontów. Zafunduj sobie kinofilskie lato we Wrocławiu i kup karnet na festiwal.

Kup karnet


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Jak oszukiwać w hollywoodzkim stylu? „Brainwashed” już na NH VOD 24/03/23
Dystrybucja Nowe Horyzonty tournée. Zobacz festiwalowe hity w swoim mieście 22/03/23
Program Mistrzowskie szaleństwo. „Infinity Pool” oraz „Inside” w programie 23. NH 21/03/23
Program Patrzeć przez kino. Nowości w programie 23. Nowych Horyzontów 6/04/23

Newsletter

OK