English

Bezkresne lato. „Alcarràs” od 14 października w kinach. Zobacz, gdzie gramy

5/10/22
Al
Bez tabu, bez przekłamań. „Vortex” Gaspara Noego już w kinach Już nigdy nie będzie takiego lata – pokaz „Alcarràs” z dyskusją

„W filmach Carli Simón jest ruch i swoboda. To kino świetnie wyreżyserowane, ale nieupozowane, pełne życia” – tak o najnowszym filmie autorki pamiętnego Lata 1993 pisze Jakub Socha z Dwutygodnika. Alcarràs zagości na ekranach polskich kin już 14 października.

Sprawdź, gdzie będzie można zobaczyć tę ciepłą opowieść o rodzinie w obliczu nieuchronnych zmian.

Lista kin, w których gramy Alcarràs

Kino pachnące brzoskwiniami

Opowieść wypełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej – małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. W nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem Alcarràs śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa.

Alcarràs pełne jest intensywnych smaków i zapachów, które przywodzą na myśl choćby Tamte dni, tamte noce Luki Guadagnina i ma w sobie znaną z Lata 1993 (pamiętnego debiutu Carli Simón) autobiograficzną szczerość, ciepło i dyskretne poczucie humoru. W obu filmach umieszczenie w centrum dziecięcych bohaterów pozwoliło także na nadanie waloru niezwykłości pozornie błahym i codziennym wydarzeniom. Kameralne Alcarràs wykracza jednak poza ramy intymnego portretu rodziny i kieruje nasz wzrok również na palące problemy współczesności. Spokój prowincjonalnego świata zostaje tu bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. W obliczu tych wydarzeń bohaterowie muszą  dokonać wyboru, który zaważy na ich dalszym losie. Co zwycięży: pragmatyzm, czy idealizm?

 


czytaj także
Dystrybucja „Alcarràs” Carli Simón już w kinach 14/10/22
Wydarzenie Ameryka na horyzoncie! Co, gdzie, kiedy w ramach 13. American Film Festival 15/09/22
Dystrybucja „Alcarràs” hiszpańskim kandydatem do Oscara! 14/09/22
Wydarzenie Jeszcze trochę światła. Wydarzenia towarzyszące wystawie „Republika słońca” 13/09/22

Newsletter

OK