English

Jeszcze trochę światła. Wydarzenia towarzyszące wystawie „Republika słońca”

13/09/22
fot. Alicja Kielan
Jesienno-zimowy kalendarz premier kinowych Nowych Horyzontów „Alcarràs” hiszpańskim kandydatem do Oscara!

Może i liście na drzewach powoli brązowieją, ale my nie chcemy tak łatwo wypuścić lata z objęć. Jeszcze do 7 października w BWA Wrocław można oglądać wystawę „Republika słońca”, poświęconą miejscu, które na mapie zbiorowej wyobraźni zajmuje globalna Północ. W jej ramach można zobaczyć, jak promienie północnego Słońca rysują pejzaż dzisiejszej rzeczywistości, a także kreślą scenariusze przyszłości.

Najlepiej czym prędzej odwiedzić galerię i zaplanować jeden z wrześniowych wieczorów właśnie w BWA Wrocław: w najbliższym czasie wystawie towarzyszyć będą dwa wyjątkowe wydarzenia. 15 września w ramach „Vox Balaenae – nasłuchy topniejącego świata” Canti Spazializzati zaprezentuje przestrzenną, kwadrofoniczną kompozycję złożoną z nagrań terenowych wymierających wielorybów i topniejących lodowców. Zaproponowany materiał odnosi się do przeobrażeń pejzażu dźwiękowego, spowodowanych zmianami klimatycznymi oraz nawiązuje do prezentowanych prac na wystawie w galerii Studio BWA Wrocław.

Więcej o wydarzeniu

Z kolei 22 września Michał Piasecki, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zajmujący się w swojej pracy m.in. wizualizacjami kryzysu klimatycznego, wygłosi wykład „Nowe Relacje ze Słońcem”, w których, jak mówi będzie chciał „przyjrzeć się słońcu jako spekulatywnej figurze myślenia o innej przyszłości”.

Więcej o wydarzeniu

 


Współorganizatorem sceny artystycznej 22. Nowych Horyzontów jest BWA Wrocław. Projekt Białe noce (w tym „Republika słońca”) został dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


czytaj także
Wydarzenie Ameryka na horyzoncie! Co, gdzie, kiedy w ramach 13. American Film Festival 15/09/22
Dystrybucja Bez tabu, bez przekłamań. „Vortex” Gaspara Noego już w kinach 16/09/22
News 79. MFF w Wenecji: Wielka Nagroda Jury dla „Saint Omer”! 10/09/22
News Zafunduj sobie Pokazy Galowe na bis. Ruszają Konfrontacje Filmowe 9/09/22

Newsletter

OK