English

Jeszcze trochę światła. Wydarzenia towarzyszące wystawie „Republika słońca”

13/09/22
fot. Alicja Kielan
We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach!

Może i liście na drzewach powoli brązowieją, ale my nie chcemy tak łatwo wypuścić lata z objęć. Jeszcze do 7 października w BWA Wrocław można oglądać wystawę „Republika słońca”, poświęconą miejscu, które na mapie zbiorowej wyobraźni zajmuje globalna Północ. W jej ramach można zobaczyć, jak promienie północnego Słońca rysują pejzaż dzisiejszej rzeczywistości, a także kreślą scenariusze przyszłości.

Najlepiej czym prędzej odwiedzić galerię i zaplanować jeden z wrześniowych wieczorów właśnie w BWA Wrocław: w najbliższym czasie wystawie towarzyszyć będą dwa wyjątkowe wydarzenia. 15 września w ramach „Vox Balaenae – nasłuchy topniejącego świata” Canti Spazializzati zaprezentuje przestrzenną, kwadrofoniczną kompozycję złożoną z nagrań terenowych wymierających wielorybów i topniejących lodowców. Zaproponowany materiał odnosi się do przeobrażeń pejzażu dźwiękowego, spowodowanych zmianami klimatycznymi oraz nawiązuje do prezentowanych prac na wystawie w galerii Studio BWA Wrocław.

Więcej o wydarzeniu

Z kolei 22 września Michał Piasecki, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zajmujący się w swojej pracy m.in. wizualizacjami kryzysu klimatycznego, wygłosi wykład „Nowe Relacje ze Słońcem”, w których, jak mówi będzie chciał „przyjrzeć się słońcu jako spekulatywnej figurze myślenia o innej przyszłości”.

Więcej o wydarzeniu

 


Współorganizatorem sceny artystycznej 22. Nowych Horyzontów jest BWA Wrocław. Projekt Białe noce (w tym „Republika słońca”) został dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


czytaj także
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty 8/12/22
Nowe Horyzonty VOD 268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD 13/12/22
Dystrybucja Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na 2023 rok 15/12/22

Newsletter

OK