English

Wczasy (i nie tylko) w Arsenale

28/07/22
fot. Nata Moszyńska
Kino wisceralne. Rozmowa z autorami „De Humani Corporis Fabrica” Kino to całe moje życie. Rozmowa z Denisem Côté

Klub festiwalowy w Arsenale to jedyne takie miejsce we Wrocławiu, w którym – w przenośni i dosłownie – czekają na Was Wczasy. Dzisiejszy wieczór można przyjemnie przeistoczyć w piątkowy poranek, bowiem o północy rozpocznie się koncert tego wspaniałego duetu. 

Po koncercie za konsoletą zacznie bić serce Nowych Horyzontów, czyli najlepsze na świecie osoby wolontariackie, które zaprezentują ułożoną przez siebie playlistę.

Dzisiaj jeszcze tańczę!

Wczasy łączą w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej. Debiutancka płyta Wczasów „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku. „To wszystko kiedyś minie” spotkało się z równie dobrym przyjęciem i znalazło się w wielu podsumowaniach najlepszych płyt roku 2021, m.in. w plebiscycie „Gazety Wyborczej” i na Polifonii Bartka Chacińskiego.

Set dzidżejski Julii Bart

W piątek od godz. 23:00 zapraszamy na set didżejski, który przygotuje Julia Bart – DJ-ka, aktywistka, działaczka trzeciego sektora, na co dzień związana z Wrocławską Fundacją Filmową, m.in. twórczyni wielu teledysków kolektywu regime, którego jest członkinią. Jej sety to mieszanka house’u, disco i innych ulubionych odmian muzyki miejskiej i tanecznej. Repertuar uzupełnią hity wyselekcjonowane przez partnera klubu festiwalowego, Browar Tenczynek.

Silent Disco

Podążaj za dźwiękiem... Nie tym razem! W sobotni wieczór wszystkie brzmienia zamykamy w słuchawkach i przenosimy się do świata pozornej ciszy. Festiwalowe Silent Disco to spotkanie ciężkich, trapowych bitów (DJ Rubikson) oraz house’owej muzyki rozrywkowej (DJ Yanee). Starcie DJ-ów, którego będziemy świadkami, to doskonała okazja do wychylenia się poza horyzont swojego muzycznego ja. Słuchawki będą do wypożyczenia na miejscu w cenie 20 zł.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Sponsorem Klubu festiwalowego w Arsenale jest Browar Tenczynek.


czytaj także
Program Czwartek na Nowych Horyzontach 28/07/22
Program Środa na Nowych Horyzontach 27/07/22
Branża Nagrody Polish Days 2022 27/07/22
News Dodatkowy seans „Pięciu diabłów” 27/07/22

Newsletter

OK