English

Nagrody Polish Days 2022

27/07/22
fot. Alina Metelytsia
Dodatkowy seans „Pięciu diabłów” Kino wisceralne. Rozmowa z autorami „De Humani Corporis Fabrica”

Zakończyło się Polish Days 2022 – najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Ponad 150 przedstawicieli branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach obejrzało gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczyło w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, najlepsze projekty zostały nagrodzone przez partnerów Polish Days.

Nagrodę Screen International przyznawaną w tym roku po raz czwarty otrzymał film Norwegian Dream w reżyserii Igora Devolda, produkowany przez Bartka Glińskiego. Nagrodą dla wybranego projektu z sekcji works in progress jest promocja przez współpracę redakcyjną na kolejnych etapach produkcji.

Nagrodę ufundowaną przez Fixafilm – pokrycie kosztów postprodukcji obrazu (wartość do kwoty 30 tys. zł.) otrzymał projekt Dziadku, wiejemy! w reżyserii Olgi Chajdas, produkowany przez Karolinę Galubę i Małgorzatę Małysę.

No Problemo Music przyznało nagrodę dla dwóch projektów: Film dla kosmitów w reżyserii Piotra Stasika (prod. Anna Kępińska, Maciej Kubicki) oraz Dziadku, wiejemy! w reżyserii Olgi Chajdas (prod. Karolina Galuba, Małgorzata Małysa). Firma oferuje bezpłatne wykorzystanie dowolnych utworów z fonoteki Audio Network w filmie i materiałach promocyjnych bez ograniczeń czasowych, terytorialnych i pól eksploatacji. 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zwyciężczyniom!

 

Wydarzenie Polish Days, które odbyło się w dniach 24-26 lipca 2022 podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, współorganizowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami wydarzenia są: Fixafilm,  Screen International, No Problemo Music, Wrocław Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Łódź Film Commission, Kraków Film Commission, Silesia Film Commission, DI Factory. 

Patronami medialnymi są Cineuropa, Film New Europe, Film & TV Kamera.


czytaj także
News Dodatkowa pula festiwalowych toreb 27/07/22
Program Środa na Nowych Horyzontach 27/07/22
News Pomóż nam ulepszać festiwal. Wypełnij ankietę 27/07/22
Top 10 „Złota dziewiątka” Janusza Palikota 26/07/22

Newsletter

OK