English

Dodatkowy seans „Pięciu diabłów”

27/07/22
Pięć diabłów, reż. Léa Mysius
Dodatkowa pula festiwalowych toreb Nagrody Polish Days 2022

Najnowszy film Léi Mysius dołączył do grona najpopularniejszych tytułów z tegorocznej edycji Nowych Horyzontów – znakomite są zarówno recenzje, które zbiera wśród festiwalowiczek i festiwalowiczów, jak i frekwencja na pokazach. Spieszymy z dobrą informacją: w programie pojawił się dodatkowy seans Pięciu diabłów­ – jutro o godz. 22:00. 

Zapraszamy do zakupu biletów i rezerwacji miejsc w ramach karnetów/akredytacji. Zostały także ostatnie bilety na niedzielny pokaz filmu o godz. 13:15.

Kup bilet

Więcej o filmie

Vicky to samotna dziewczynka mieszkająca w sennym, górskim miasteczku. Jest obdarzona osobliwym talentem: potrafi chwytać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które zbiera kolejno w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos), która jest trenerką aqua aerobiku, a po pracy pływa w jeziorze pod czujnym okiem córki. Pewnego dnia w ich domu pojawia się siostra męża Joanne – tajemnicza Julia. Zaintrygowana tą niespodziewaną obecnością dziewczynka „kradnie” jej zapach i odtwarzając go, przenosi się w przeszłość kobiety. Zaczyna tym samym odkrywać zaskakujące sekrety i wskrzeszać historię, która wpłynęła na los jej rodziny. Najnowszy film Léi Mysius – reżyserki znakomitej Avy – to elektryzujące kino z pogranicza dramatu, thrillera i parapsychologicznego fantasy. A zarazem nieoczywista opowieść o pamięci, macierzyństwie, niespełnionych pragnieniach i życiu odłożonym na później. Oraz o wielkiej mocy filmowej fantazji, która magicznie splata ze sobą różne równoległe światy i czasoprzestrzenie. (autorka opisu: Magdalena Bartczak)


czytaj także
Wywiad Kino wisceralne. Rozmowa z autorami „De Humani Corporis Fabrica” 27/07/22
Program Środa na Nowych Horyzontach 27/07/22
News Pomóż nam ulepszać festiwal. Wypełnij ankietę 27/07/22
Top 10 „Złota dziewiątka” Janusza Palikota 26/07/22

Newsletter

OK