English

Dodatkowy seans „Blisko” Lukasa Dhonta

24/07/22
Blisko, reż. Lukas Dhont
Kino społecznego niepokoju. Retrospektywa Agnieszki Holland Znamy projekty nagrodzone na Studio Nowe Horyzonty+

To jeden z najpopularniejszych filmów tegorocznej edycji, który zdążył już zadomowić się w sercach festiwalowiczek i festiwalowiczów. Z przyjemnością informujemy, że w programie znalazł się dodatkowy seans Blisko Lukasa Dhonta: 26 lipca (wtorek) o godz. 22:00.

Zachęcamy do zakupu biletów i rezerwowania miejsc w ramach karnetów/akredytacji.

Kup bilet

W grupie Nowe Horyzonty po godzinach zostaliśmy poproszeni, aby ostrzegać wszystkie widzki i widzów: zabierzcie na seans chusteczki, to wyjątkowo wzruszająca opowieść.

Więcej o filmie

Najpiękniejszy film tegorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix Blisko Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej Girl – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji. (autor opisu: Marcin Pieńkowski)


czytaj także
Program Niedziela na Nowych Horyzontach 24/07/22
News Weź udział w spotkaniach z Lucile Hadžihalilović 25/07/22
Program Poniedziałek na Nowych Horyzontach 25/07/22
Program Sobota na Nowych Horyzontach 23/07/22

Newsletter

OK