English

Nagrodzony Złotą Palmą „Triangle of Sadness” w programie Nowych Horyzontów

28/05/22
Triangle of Sadness, reż. Ruben Östlund
W kontakcie z „teraz”? – relacja z 75. festiwalu w Cannes Nowości z festiwalu w Cannes w programie 22. Nowych Horyzontów

Przed chwilą zakończyła się ceremonia wręczenia nagród 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Najważniejszą z nich – Złotą Palmę – zdobył film Triangle of Sadness Rubena Östlunda. To jego druga Złota Palma w karierze! Z przyjemnością informujemy, że dzieło szwedzkiego reżysera będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce już w lipcu, w ramach 22. MFF Nowe Horyzonty (21-31.07). Gratulujemy Gutek Film, polskiemu dystrybutorowi  Triangle of Sadness. To nie koniec dobrych wiadomości z Lazurowego Wybrzeża: Grand Prix festiwalu zdobył film Blisko Lukasa Dhonta, ex aequo ze Stars at Noon Claire Denis. Blisko również zaprezentujemy premierowo na tegorocznych Nowych Horyzontach, a później – jako Stowarzyszenie NH – wprowadzimy do szerokiej dystrybucji kinowej na terenie Polski.

Gratulujemy zwyciężczyniom i zwycięzcom w pozostałych kategoriach: Parkowi Chan-wookowi, który został nagrodzony jako najlepszy reżyser za film Decision to Leave; Tarikowi Salehowi, nagrodzonemu za scenariusz do Boy from Heaven; weteranom canneńskich nagród – braciom Dardenne, uhonorowanym Nagrodą specjalną z okazji 75. rocznicy festiwalu w Cannes za Tori i Lokita; Songowi Kang-ho, który zdobył laur dla najlepszego aktora w filmie Broker Hirokazu Kre-edy; Zar Amir Ebrahimi – zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki za występ w Holy Spider Alego Abbasiego oraz zdobywcom Nagrody Jury (ex aequo): Feliksowi van Groeningenowi i Charlotte Vandermeersch za Le otto montagne oraz nestorowi polskiego kina, Jerzemu Skolimowskiemu, za film Io.

W najbliższych dniach będziemy informować, jakie jeszcze filmy z Cannes trafią do programu nadchodzącego festiwalu Nowe Horyzonty. Śledźcie nasze kanały!


czytaj także
Ogłoszenie Ostatnie dni naboru na wolontariat. Dołącz do zespołu Nowych Horyzontów! 27/05/22
Program Z Cannes na 22. NH: w programie filmy Dhonta, Serry i Pálmasona 26/05/22
Ogłoszenie Uśmiech, Nowe Horyzonty. Zostań fotografką/fotografem festiwalu 1/06/22
Program Krótkie i piękne filmy na Shortliście, długie i znakomite wieczory w klubie 24/05/22

Newsletter

OK