English

Ostanie dni naborów na Polish Days i Studio Nowe Horyzonty+ – zgłoś się!

9/05/22
fot. Kaja Marchewka
Amirpour, Dupieux, Strickland, czyli Nocne Szaleństwo na Nowych Horyzontach Rusza nabór na wolontariat 22. MFF Nowe Horyzonty. Zgłoś się!

Szybkie przypomnienie: wciąż trwają nabory na dwa wydarzenia branżowe, które odbędą się podczas 22. edycji Nowych Horyzontów – Studio Nowe Horyzonty+ między 21 a 24 lipca, z kolei Polish Days w dniach 24-26 lipca. Zapraszamy do zgłaszania swoich projektów do obu programów.

Czym jest projekt Polish Days?

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W ramach projektu przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. To znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej czy znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).

Zachęcamy do zgłaszania nowych polskich filmów i tzw. works in progress (fragmentów filmów będących w produkcji), które zostaną zaprezentowane podczas zamkniętych pokazów, a także do zgłaszania projektów będących w developmencie – do sesji pitchingowej.

Zgłoszenia projektów na etapie rozwoju przyjmowane będą jeszcze tylko do jutra, 10 maja, na zgłoszenia filmów gotowych i w fazie produkcji (works in progress) czekamy do 27 maja 2022. Więcej informacji o Polish Days można znaleźć tutaj.

Formularz zgłoszeniowy PD

Czym jest Studio Nowe Horyzonty+?

Studia Nowe Horyzonty+ to program szkoleniowy dla reżyserek i reżyserów oraz producentek i producentów pracujących wspólnie nad pierwszym lub drugim pełnometrażowym filmem fabularnym, którzy planują rozwój kariery na rynku międzynarodowym. Studio Nowe Horyzonty+, organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska, obejmuje cztery dni wykładów i konsultacji dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu. Partnerami Studia są EAVE oraz London Film Academy.

Szukamy:

  • duetów: reżyser/ka i producent/ka, rozwijających wspólnie projekt pierwszego lub drugiego pełnometrażowego filmu fabularnego (osobne zgłoszenie musi przesłać zarówno producent, jak i reżyser),
  • reżyserów/ki i producentów/ki, którzy mają na koncie filmy krótkometrażowe,
  • absolwentów/ki szkół filmowych lub studentów/ek ostatniego roku rozwijających pełnometrażowy debiut fabularny.

Uwaga: uczestnicy Studia Nowe Horyzonty+ w poprzedniej formule (przed 2017 rokiem) mogą składać zgłoszenia, jeśli spełniają powyższe kryteria, tzn. rozwijają projekt pierwszego lub drugiego filmu.

Zgłoszenia należy składać do 16 maja za pośrednictwem naszej strony internetowej za pomocą formularza zgłoszeniowego. Więcej informacji o projekcie Studio Nowe Horyzonty+ można znaleźć tutaj.

Formularz zgłoszeniowy SNH+


czytaj także
Program Kierunek: przygoda z filmem. Kino Dzieci na 22. Nowych Horyzontach 12/05/22
Dystrybucja Rodzic, czyli przyjaciel? Pokazy specjalne „Małej mamy” 12/05/22
Ogłoszenie Trwa nabór zgłoszeń na 6. forum koprodukcyjne Kino Dzieci Industry 4/05/22
Dystrybucja „Mała mama” Céline Sciammy już w kinach. Sprawdź, gdzie gramy 16/05/22

Newsletter

OK