English

List miłosny do lepszych czasów. Zobacz zwiastun „Małej mamy”

29/04/22
Mała mama, reż. Céline Sciamma
Kino przesilenia. Zobacz identyfikację graficzną 22. MFF Nowe Horyzonty Trwa nabór zgłoszeń na 6. forum koprodukcyjne Kino Dzieci Industry

Oto film, który przyniesie trochę słońca niezależnie od pogody za oknem i przywróci uśmiech w smutny dzień. Już za niecały miesiąc, 20 maja, na ekranach polskich kin zadebiutuje czuła, pełna serdeczności Mała mama Céline Sciammy – małe-wielkie dzieło autorki nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu. Dziś zapraszamy na premierę zwiastuna filmu, który możecie obejrzeć na stronie Filmwebu.

Zobacz zwiastun

Mała mama: podróż do czasów pełnych słońca

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi?

Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.

Polskim dystrybutorem filmu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Mała mama – w kinach od 20 maja.


czytaj także
Program Retrospektywa twórczości Jonasa Mekasa w stulecie urodzin na 22. NH 26/04/22
Program Amirpour, Dupieux, Strickland, czyli Nocne Szaleństwo na Nowych Horyzontach 5/05/22
Dystrybucja „Memoria” już w kinach. Sprawdź, gdzie gramy 22/04/22
News 22. NH: rozpoczęła się sprzedaż akredytacji dziennikarskich i branżowych 20/04/22

Newsletter

OK