English

„Memoria”: zobacz klimatyczny zwiastun filmu z Tildą Swinton

11/04/22
Memoria, reż. Apichatpong Weerasethakul
„Rimini” Seidla i „Takie lato” Côté w programie 22. Nowych Horyzontów Z Cannes do Wrocławia: „Godland” Hlynura Pálmasona w programie festiwalu

Ten film zostanie z tobą na zawsze – tak Memorię zachwala Gosia Sadowska, jedna z selekcjonerek programowych Nowych Horyzontów. Dzieło w reżyserii Apichatponga Weerasethakula, ze znakomitą Tildą Swinton w roli głównej, zagości na ekranach polskich kin 22 kwietnia, a dziś debiutuje pełny zwiastun filmu. Przypominamy, że Memorię można zobaczyć już w ramach pokazów przedpremierowych (pełną listę seansów zamieszczamy poniżej).

Zobacz zwiastun Memorii

Podążaj za dźwiękiem

Memoria to nagrodzony w Cannes, najnowszy film mistrza azjatyckiego kina Apichatponga Weerasethakula.

Huk. Metaliczny, głośny, przeszywający – jakby wydobywał się z wnętrza planety. Taki dźwięk prześladuje Jessicę (fenomenalna Tilda Swinton) – atakuje ją podczas bezsennych nocy, zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły?  Memoria to transcendentalna, hipnotyzująca podróż – opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, o tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością, o współczesnym świecie, który wydaje się wyhodowany, sztuczny i który łatwo można zainfekować. To film-sen, film-odyseja, unikalne doświadczenie zmysłowe, dźwiękowe i duchowe.

Zobacz Memorię na pokazach przedpremierowych:


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „C’mon C’mon” od dziś na Nowych Horyzontach VOD 8/04/22
Dystrybucja „Memoria” – zobacz teaser arcydzieła z Tildą Swinton 5/04/22
Program Retrospektywa twórczości Lucile Hadžihalilović na 22. Nowych Horyzontach 19/04/22
News 22. NH: rozpoczęła się sprzedaż akredytacji dziennikarskich i branżowych 20/04/22

Newsletter

OK