English

Zobacz „W pętli ryzyka i fantazji” na platformie Nowe Horyzonty VOD

25/03/22
W pętli ryzyka i fantazji, reż. Ryûsuke Hamaguchi
268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD

Gdybyśmy mieli stawiać nasze pieniądze i wskazać reżysera, który w najbliższy poniedziałek zdobędzie Oscara za najlepszy film międzynarodowy – bez wahania wybralibyśmy Ryûsuke Hamaguchiego. Zanim jednak przeniesiemy się na czerwony dywan do Los Angeles, zachęcamy do spotkania z tym wyjątkowym twórcą w komfortowych, domowych warunkach. Dziś na platformie NH VOD debiutuje małe-wielkie dzieło Hamaguchiego – pełne czułej melancholii i dyskretnego humoru W pętli ryzyka i fantazji. Film jest dostępny online wyłącznie na NH VOD.

Zobacz W pętli ryzyka i fantazji

Ciche westchnienie nad naszą niedoskonałością

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ubiegłorocznym Berlinale film, który obok głośnego Drive My Car (nagrody w Cannes i oscarowy faworyt, będący adaptacją opowiadania Murakamiego), stał się przepustką do czołówki światowych filmowców dla Ryûsuke Hamaguchiego. Bohaterki W pętli ryzyka i fantazji wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction. Hamaguchi kręci kołem fortuny z mistrzowską wprawą, a zrealizowane głównie we wnętrzach sceny są fenomenalnymi, zniuansowanymi portretami relacji. Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy melancholia, która sprawia, że film staje się cichym westchnieniem nad naszą niedoskonałością. Świetna passa kina azjatyckiego trwa – jeśli 2020 należał do Bonga Joon-ho, to 2022 będzie należał do Ryûsuke Hamaguchiego.

Jakie jeszcze nowości trafiły na NH VOD?

Od dziś na nowohoryzontowej platformie można oglądać także nagrodzone Złotymi Lwami Wszystkie nasze strachy Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta, film ulubieńca widzów Nocnego Szaleństwa – Reality Quentina Dupieux oraz Wojnę polsko-ruską Xawerego Żuławskiego, na podstawie kultowej już powieści Doroty Masłowskiej.

Wszystkie nasze strachy

Reality

Wojna polsko-ruska


czytaj także
Dystrybucja We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach! 2/12/22
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty 8/12/22
Dystrybucja Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na 2023 rok 15/12/22

Newsletter

OK