English

WATCH DOCS dla Ukrainy | dokumenty o Ukrainie na NH VOD

11/03/22
Przesunąć granice, reż. Lesia Kordonets
„Aida” ekskluzywnie na Nowych Horyzontach VOD Zobacz „W pętli ryzyka i fantazji” na platformie Nowe Horyzonty VOD

Ta pomoc musi trwać – a my chętnie pójdziemy ręka w rękę z tymi, którzy chcą kinem nieść ukojenie, zrozumienie, wsparcie. Dlatego od 11 do 20 marca, wraz z festiwalem WATCH DOCS, zapraszamy na platformę Nowe Horyzonty VOD na przegląd filmów dokumentalnych poświęconych Ukrainie, pochodzących z programu ostatnich edycji wydarzenia. 

Całkowity wpływ ze sprzedaży dostępów zostanie przekazany organizatorom kijowskiego festiwalu DocuDays UA, którzy w ramach akcji DOCU/HELP pomagają ukraińskim reżyserom i reżyserkom dokumentującym sytuację w Ukrainie w obliczu rosyjskiej inwazji. 

Wśród filmów, które można obejrzeć w niniejszym zestawie znajdują się:

  • W okopach francuskiego twórcy Loupa Bureau (premiera na festiwalu w Wenecji 2021), który przez kilka miesięcy obserwował ukraińskich żołnierzy na pierwszej linii frontu w Donbasie, 
  • Bez wyraźnych objawów Aliny Gorłowej, poświęcony ukraińskim weteranom zmagającym się z PTSD, 
  • Przesunąć granice Lesi Kordonets, ukazujący losy ukraińskich paraolimpijczyków w kontekście okupacji Krymu przez Rosję w 2014 roku
  • Mój tata jest bratem mamy Wadima Ilkowa – dokumentalny portret muzyka undergroundowej, queerowej sceny Kijowa – przybranego ojca małej Katii.

Filmy będzie można oglądać na platformie Nowe Horyzonty VOD w dniach 11-20 marca lub do wyczerpania puli dostępów.

Za wsparcie akcji dziękujemy dystrybutorom, którzy zgodzili się przekazać dochód na pomoc Ukrainie: Films Boutique, Filmotor, Dschoint Ventschr Filmproduktion oraz ekipie filmu Mój tata jest bratem mamy.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Więcej informacji o działaniach WATCH DOCS i HFPC można znaleźć na www.watchdocs.pl oraz www.hfhr.pl. 


czytaj także
Wydarzenie Tindersticks na 22. MFF Nowe Horyzonty | Koncert we Wrocławiu | 22.07.2022 9/03/22
Ogłoszenie Filmy dla dzieci w języku ukraińskim oraz WATCH DOCS dla Ukrainy na NH VOD 16/03/22
Ogłoszenie „Titane” (na NH VOD 1 kwietnia) i „Berlin Alexanderplatz” z szansą na Orły 17/03/22
Ogłoszenie Kino dla Ukrainy | Кіно для України 4/03/22

Newsletter

OK