English

„Titane” (na NH VOD 1 kwietnia) i „Berlin Alexanderplatz” z szansą na Orły

17/03/22
Titane, reż. Julia Ducournau
Filmy dla dzieci w języku ukraińskim oraz WATCH DOCS dla Ukrainy na NH VOD Rusza nabór na Studio Nowe Horyzonty+. Zgłoś się!

Polska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do 24. Orłów – prestiżowych, jednych z najważniejszych nagród przyznawanych w polskim świecie filmu. Na liście nominowanych w kategorii „Najlepszy film europejski” znalazły się aż dwa tytuły dystrybuowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty: Titane Julii Ducournau oraz Berlin Alexanderplatz Burhana Qurbaniego. Serdecznie gratulujemy autorce i autorowi nominowanych filmów i dziękujemy Akademii za dostrzeżenie tych wyjątkowych produkcji. Od 1 kwietnia Titane będzie można oglądać online na Nowych Horyzontach VOD, Berlin Alexanderplatz jest już dostępny w ofercie nowohoryzontowej platformy.

Titane to laureat Złotej Palmy w Cannes i francuski kandydat do Oscara; dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych dzieł Quentina Tarantino i Davida Cronenberga. Film Julii Ducournau cieszył się dużym zainteresowaniem polskiej publiczności i zainicjował wiele gorących dyskusji o kinie, które przetoczyły się przez rodzime media.

Berlin Alexanderplatz to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina; hipnotyzująca, kryminalna ballada o imigrancie z Afryki, który przekracza kolejne kręgi przestępczego piekła stolicy Niemiec. Film Burhana Qurbaniego był jedną z najpopularniejszych produkcji prezentowanych na Berlinale 2020, zdobył też uznanie widzów wrocławskich Nowych Horyzontów.

Wśród tytułów, które mają szansę zdobyć nagrodę dla najlepszego filmu europejskiego, znalazły się także prezentowane na festiwalu Nowe Horyzonty Annette Leosa Caraxa i Na rauszu Thomasa Vinterberga, a także Ojciec Floriana Zellera. Laureatów 24. Orłów poznamy 20 kwietnia.

Ostatni dzwonek! Zgłoś film do konkursu Nowych Horyzontów. Nabór trwa do niedzieli, 20 marca

Zostały ostatnie dni na zgłoszenie filmu do tegorocznej odsłony Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty. Wyselekcjonowane tytuły znajdą się w programie 22. edycji festiwalu (21-31 lipca), a najlepszy z nich otrzyma nagrodę Grand Prix oraz 15 tys. euro. Swojego faworyta wybierze także festiwalowa publiczność.

W Konkursie mogą brać udział filmy o czasie trwania powyżej 60 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2021 roku, nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. Preferujemy premiery światowe, międzynarodowe i europejskie.

Zapraszamy również do zgłaszania filmów do sekcji Shortlista, poświęconej polskim filmom krótkometrażowym, w której zostaną przyznane stypendia dla najodważniejszych i najciekawszych twórców.

Formularz zgłoszeniowy


czytaj także
Program 22. Nowe Horyzonty dostępne również online 22/03/22
Nowe Horyzonty VOD WATCH DOCS dla Ukrainy | dokumenty o Ukrainie na NH VOD 11/03/22
Branża Rozpoczął się nabór na Polish Days 2022 23/03/22
Wydarzenie „Nosferatu – symfonia grozy”: pokaz z muzyką Jozefa Van Wissema na żywo 24/03/22

Newsletter

OK