English

Karnety na 22. NH w sprzedaży. W programie zwycięzca Berlinale, „Alcarràs”

1/03/22
Alcarràs, reż. Carla Simón
„W pętli ryzyka i fantazji” Ryûsuke Hamaguchiego już w polskich kinach Kino dla Ukrainy | Кіно для України

Rozpoczęła się sprzedaż karnetów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, na który w tym roku zapraszamy od 21 do 31 lipca, tradycyjnie do Wrocławia. Zakup karnetu to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, które planują możliwie najpełniej uczestniczyć w festiwalowych seansach: karnetowicze będą mieli okazję obejrzeć aż 50 tytułów z programu. Jedynym z nich jest zwycięski film tegorocznego Berlinale – Alcarràs w reżyserii Carli Simón.

Kup karnet

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem Alcarràs to kolejny festiwalowy laureat, który trafił do programu nadchodzących Nowych Horyzontów. Uczestniczki i uczestnicy wrocławskiej imprezy będą mieli okazję zobaczyć także m.in.: nagrodzone Grand Prix w Cannes Compartment no. 6 Juho Kuosmanena, zwycięzcę konkursu międzynarodowego Sundance – Utamę Alejandro Loayzy Grisiego, laureata festiwalu w Rotterdamie – Eami w reżyserii Paz Enciny oraz wyróżnione Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Wenecji Il buco Michelangela Frammartina.

Laureat tegorocznego Złotego Niedźwiedzia, hiszpańskie Alcarràs Carli Simón, będzie miało polską premierę na tegorocznej edycji Nowych Horyzontów. Nikt w tak naturalny, świadomy i cierpliwy sposób nie podgląda wiejskiej prowincji, jak czyni to autorka znakomitego Lata 1993Alcarràs to kino bardzo proste i osobiste, traktujące o sile rodzinnych więzów i odchodzeniu tradycyjnego świata. Simón w niezwykle czuły sposób obserwuje członków rodziny w katalońskiej wiosce, muszących stawić czoła wyzwaniom, które przewartościują ich dotychczasowe życie. Dystrybutorem filmu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Festiwalowy karnet w cenie 430 zł lub 415 zł (dla osób posiadających Kartę Klubu Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty) można kupić wyłącznie poprzez stronę internetową festiwalu Nowe Horyzonty. Karnet uprawnia do udziału w pokazach stacjonarnych, na pokazy online’owe zostaną przygotowane osobne pakiety dostępów.

Część stacjonarna 22. Nowych Horyzontów odbędzie się w dniach 21-31 lipca 2022, część online będzie trwać o tydzień dłużej – do 7 sierpnia. Więcej szczegółów o wirtualnej odsłonie festiwalu podamy wkrótce.


czytaj także
Program „Il buco” w programie 22. NH. Ostatnie dni sprzedaży tańszych voucherów 23/02/22
Dystrybucja Poczuj się lepiej, lżej i radośniej. „W pętli...” od piątku w kinach 22/02/22
Wydarzenie Tindersticks na 22. MFF Nowe Horyzonty | Koncert we Wrocławiu | 22.07.2022 9/03/22
Nowe Horyzonty VOD WATCH DOCS dla Ukrainy | dokumenty o Ukrainie na NH VOD 11/03/22

Newsletter

OK