English

Najlepsza impreza i to bez wychodzenia spod koca. Sprawdź nowości na NH VOD

8/10/21
Ostatni komers, reż. Dawid Nickiel
Portrety kobiet w ogniu – premiery na NH VOD Weekend najlepiej spędzić „Na rauszu”. Zobacz nowości na NH VOD

Nowe Horyzonty słyną z łączenia spraw pozornie niemożliwych do połączenia. Dziś proponujemy udział w wakacyjnej, energetycznej imprezie bez konieczności wychodzenia spod październikowego koca. Na naszej platformie VOD debiutuje bowiem Ostatni komers – brawurowy film Dawida Nickela, który przypomni o najgorętszych dniach lata. 

Dla fanów i fanek jeszcze bardziej intensywnych doznań przygotowaliśmy ekstrawaganckie Kuso w reżyserii Stevena Ellisona (znanego lepiej jako Flying Lotus), zaś ci, którzy cenią spokój i formalną elegancję, powinni skusić się na Virus Tropical Santiago Caicedo.

Ostatni komers, reż. Dawid Nickiel

Kiedy polscy twórcy zabierają się za filmy o współczesnych młodych ludziach, ich wysiłki zazwyczaj można skwitować krótkim „ok, boomer”. W przypadku Ostatniego komersu sprawy mają się jednak zgoła inaczej: ten film kipi od nieokiełznanej energii, daje znakomity wgląd w problemy młodzieży (w końcu nie wydumane, ale prawdziwie – z krwi i kości), a realizacyjnie nie odstaje od najlepszych przykładów amerykańskiego nurtu coming-of-age.

Kuso, reż. Steven Ellison

Kuso to istny paradoks: film, którego z czystym sercem polecić nie sposób, a który jednak zobaczyć trzeba. Już sam tytuł kokietuje – ten japoński kolokwializm oznacza bowiem kiczowaty wytwór popkultury. Debiut Stevena Ellisona to zbiór nowelek niepowiązanych ze sobą ani fabularnie, ani nawet stylistycznie, które są osadzone w świecie po apokaliptycznym trzęsieniu ziemi (co tłumaczy nie najlepszy stan psychofizyczny osobliwej galerii postaci).

Virus Tropical, reż. Santiago Caicedo

Ekranizacja autobiograficznej powieści graficznej kolumbijsko-ekwadorskiej komiksiarki Power Paoli. Reżyser Santiago Caicedo zaczyna opowieść o artystce od samego początku, czyli… od chwili poczęcia, do którego, jak się okazuje, wcale nie powinno dojść. Ożywiając proste, czarno-białe rysunki zainspirowane twórczością Marjane Satrapi (autorki m.in. Persepolis), Caicedo przygląda się dzieciństwu i młodości pisarki.

Sprawdź pełną ofertę Nowych Horyzontów VOD


czytaj także
Wydarzenie Zobacz wszystkie stany kina na 12. American Film Festival. Kup karnet! 6/10/21
Dystrybucja „Notturno” w kinach od 15 października 11/10/21
Ogłoszenie Wspomóż działania Fundacji Ocalenie. Weź udział w pokazach specjalnych 13/10/21
Wydarzenie Karnety na 12. AFF już w sprzedaży oraz wyjątkowy gość tegorocznej edycji 28/09/21

Newsletter

OK