English

„Notturno” w kinach od 15 października

11/10/21
Notturno, reż. Gianfranco Rosi
Zobacz wszystkie stany kina na 12. American Film Festival. Kup karnet! Wspomóż działania Fundacji Ocalenie. Weź udział w pokazach specjalnych

Mój film zaczyna się tam, gdzie kończy się dziennikarstwo. Jego intymność wykracza poza szok wywołany doniesieniami ze świata – mówi Gianfranco Rosi, reżyser Notturno, którego premiera już 15 października. Ten odważny film, kręcony przez jednego zdeterminowanego filmowca przy granicach krajów przeoranych przez wojnę, podąża za chłopcem, który nigdy nie doświadczył spokoju.

O filmie

Notturno rozwija temat podjęty w poprzednim filmie reżysera, obsypanym nagrodami i nominowanym do Oscara Fuocoammare. Ogień na morzu. Tym razem Rosi ruszył na Bliski Wschód – przez trzy lata krążył z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując mieszkańców ciężko doświadczonego przez historię regionu. Reżyser przejmująco i sugestywnie odmalowuje w swoim dokumencie wieczną niepewność w świecie cyklicznych katastrof. Genialnie operujący dźwiękiem film Rosiego na swój sposób igra z pojęciem nokturnu – romantycznego poematu czy obrazu osadzonego w nocnej scenerii. 

Lista kin, w których obejrzycie Notturno


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Najlepsza impreza i to bez wychodzenia spod koca. Sprawdź nowości na NH VOD 8/10/21
Nowe Horyzonty VOD Weekend najlepiej spędzić „Na rauszu”. Zobacz nowości na NH VOD 15/10/21
Nowe Horyzonty VOD Portrety kobiet w ogniu – premiery na NH VOD 1/10/21
Nowe Horyzonty VOD Folwark zwierzęcy, czyli „Gunda” i inne nowości na NH VOD 22/10/21

Newsletter

OK